Генеральный партнер 2019 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

Збалансованість інтересів

Рубрика Прецедент
Оскільки контролюючі органи наділені правом стягнення з платників податків податкового боргу та пені на нього протягом 1095 днів, то для цілей забезпечення принципів справедливості, рівності і балансу у відносинах між платниками 
і державою аналогічне право на стягнення пені протягом 1095 днів 
має бути забезпечене і для платників податків

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглянувши 30 травня 2019 року в порядку письмового провадження касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Б» на ухвалу Тернопільського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2015 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2016 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Б» до Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області — про стягнення пені з державного бюджету, встановив таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Б» (Товариство) звернулось до Тернопільського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області (ОДПІ), Головного управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області (Казначейство), в якій з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог просило стягнути з Держаного бюджету України пеню за затримку бюджетного відшкодування у розмірі 260 942,44 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 16 грудня 2014 року та 20 січня 2015 року ОДПІ за результатами проведених перевірок підтверджено правомірність декларування позивачем бюджетного відшкодування з податку на додану вартість (ПДВ) за березеньчервень та листопад 2014 року. З урахуванням проведених перевірок кошти бюджетного відшкодування мали бути перераховані на рахунок у банку платника податку у строк до 30 грудня 2014 року талютого 2015 року відповідно. Проте фактично на рахунок позивача надійшли частина коштів у розмірі 52 602,00 грн 30 січня 2015 року (по уточненій податковій декларації з ПДВ за червень 2014 року), решта — 30 липня 2015 року, тобто несвоєчасно, з порушенням строків, визначених статтею 200 Податкового кодексу (ПК) України, що є підставою для нарахування та стягнення пені, яка складає 260 942,44 грн.

Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2015 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2016 року, позовну заяву Товариства в частині стягнення пені на суму 750,55 грн залишено без розгляду.

Залишаючи частково позовні вимоги без розгляду у звязку з пропуском строку, встановленого для звернення до адміністративного суду, суд першої...

ДОСТУП К ЭТОМУ МАТЕРИАЛУ ПЛАТНЫЙ

Уважаемый читатель!

Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).

Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.

Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.

Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Содержание

Судова практика

Про нюанси кваліфікації дій особи як убивство з особливою жорстокістю

Вийти на підміну

Складання заповідачем заповіту в присутності інших осіб не може розцінюватися як порушення таємниці заповіту

Спори між юридичними особами та представниками прокуратури при реалізації ними своїх повноважень за суб’єктним складом підвідомчі господарським судам

Про неоднаковий підхід ВРП щодо рекомендації суддів

Направлення скарги на адвоката до дисциплінарної палати КДКА не може вважатися поширенням недостовірної інформації

Податкове розвантаження

Справедливі змагання

Цифровий лік

Нова реакція

Репортаж

Погляд на перспективи

По судді справи

Прецедент

Збалансованість інтересів

Новини

Набули чинності

За лаштунками

Мандатна колізія

Культурний осередок

Всьому свій ВАС

Бліц-інтерв'ю

Кадрові пріоритети

Актуально

Відновлювальні роботи

Актуальне питання

Актуальне питання

Законотворчість

ПРОТИ УКРАЇНИ

Другие новости

Юридическая Практика

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: