Генеральный партнер 2019 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

Справедливі змагання

При вирішенні питання про відшкодування судових витрат треба знайти баланс застосування принципів справедливості та змагальності

Богдан МАСЕХА

асоційований партнер, адвокат АО LEZO, м. Київ

Сергій САВИНСЬКИЙ

помічник юриста АО LEZO, м. Київ

Спеціально для «Судового вісника»

Кожне судове провадження — це завжди своєрідна художня вистава, а кожна зі стадій процесу — це справжнісінький театральний акт, протягом якого адвокат повинен довести до логічного завершення розпочаті дії, а головне — досягти бажаного для клієнта результату.

З власного досвіду маємо зауважити, що для досягнення потрібного позитивного результату необхідно витратити значну кількість часу. Так, інколи навіть буденна справа, без «підводних каменів», вимагає від адвоката належної уваги та багаторазової перевірки всіх можливих юридичних ризиків, адже майже кожен кейс є індивідуальним та своєрідним.

Докази витрат?

Якнайкраще відносини між адвокатами та їхніми клієнтами описує відома широкому загалу цитата з повістіпритчі американського письменника Річарда Баха «Чайка Джонатан Лівінгстон»: «Будьяка цифра — це межа, а досконалість не знає меж». Тому якщо адвокат намагається досягти максимально можливого результату, клієнт відповідно має оплатити великий обсяг витраченого адвокатом часу.

Законодавцем у чинних процесуальних кодексах передбачена певна «привілейованість» для сторони переможця, яка надає можливість стягнути витрачені кошти на правничу (правову) допомогу зі своїх опонентів. Зазначені положення законодавства мали б спонукати адвокатів витрачати на конкретно взяту справу стільки часу, скільки вони з огляду на власний досвід, рівень професійності та переконання вважали б за необхідне витратити, адже у разі виграшу у процесі і вони, і клієнти не мали б понести збитки на супроводження справи.

Чи справді все так ідеально відбувається на практиці, як на перший погляд декларує відповідна норма процесуального кодексу? На жаль, ні. Юридична спільнота

ДОСТУП К ЭТОМУ МАТЕРИАЛУ ПЛАТНЫЙ

Уважаемый читатель!

Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).

Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.

Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.

Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Содержание

Судова практика

Про нюанси кваліфікації дій особи як убивство з особливою жорстокістю

Вийти на підміну

Складання заповідачем заповіту в присутності інших осіб не може розцінюватися як порушення таємниці заповіту

Спори між юридичними особами та представниками прокуратури при реалізації ними своїх повноважень за суб’єктним складом підвідомчі господарським судам

Про неоднаковий підхід ВРП щодо рекомендації суддів

Направлення скарги на адвоката до дисциплінарної палати КДКА не може вважатися поширенням недостовірної інформації

Податкове розвантаження

Справедливі змагання

Цифровий лік

Нова реакція

Репортаж

Погляд на перспективи

По судді справи

Прецедент

Збалансованість інтересів

Новини

Набули чинності

За лаштунками

Мандатна колізія

Культурний осередок

Всьому свій ВАС

Бліц-інтерв'ю

Кадрові пріоритети

Актуально

Відновлювальні роботи

Актуальне питання

Актуальне питання

Законотворчість

ПРОТИ УКРАЇНИ

Другие новости

Юридическая Практика

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: