Генеральный партнер 2019 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

Щодо усунення перешкод у реалізації права 
на судовий захист

Відмова у відкритті провадження у справі за правилами адміністративного судочинства за аналогічними вимогами поставила під загрозу сутність гарантованого права позивача на доступ до суду та на ефективний засіб юридичного захисту

Оскільки непослідовність національних судів створила позивачеві перешкоди у реалізації права на судовий захист, розгляд спору, який підпадає під правила адміністративного судочинства, має завершитися за правилами цивільного судочинства

Велика Палата Верховного Суду розглянула 20 листопада 2019 року у письмовому провадженні справу за позовом грна З. до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) на ліквідацію публічного акціонерного товариства «Банк «Н» грна В. — про скасування рішення та зобовязання вчинити дії, за касаційною скаргою грна З. на рішення Шевченківського районного суду мКиєва відчервня 2018 року та постанову Апеляційного суду мКиєва від 31 серпня 2018 року.

Історія справи

Короткий зміст та обґрунтування позовних вимог

1. 14 грудня 2017 року грн З. звернувся до суду з позовом до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію публічного акціонерного товариства «Банк «Н» (уповноважена особа Фонду), в якому просив визнати протиправним та скасувати наказ уповноваженої особи Фонду грна В. від 13 листопада 2015 року в частині визнання нікчемним договору банківського рахунку від 17 вересня 2015 року та правочину щодо перерахування коштів у сумі 180 000 грн на поточний рахунок  * за договором банківського рахунку від 17 вересня 2015 року, а також зобовязати уповноважену особу Фонду грна Л. включити позивача до переліку вкладників публічного акціонерного товариства «Банк «Н» (ПАТ «Банк «Н»), які мають право на відшкодування коштів за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

2. Позовна заява мотивована тим, що 17 вересня 2015 року між позивачем та ПАТ «Банк «Н» було укладено договір банківського рахунку фізичної особи  ** (договір). За умовами цього договору банк відкрив позивачу поточний рахунок  *** у національній валюті та/або іноземній валюті. 17 вересня 2015 року на виконання договору позики відчервня 2015 року, укладеного між позивачем як позикодавцем та грном Ч. як позичальником, на поточний рахунок позивача від грна Ч. були зараховані грошові кошти в розмірі 180 000 грн. Однак уповноважена особа Фонду грн В. повідомив позивача про нікчемність договору банківського рахунку від 17 вересня 2015 року щодо перерахування грошових коштів на рахунок останнього та про нікчемність договору банківського вкладу, укладеного з позивачем 17 вересня 2015 року. На думку грна З., наказ відповідача «Щодо заходів, повязаних із наслідками виявлення нікчемних правочинів (договоріввід 13 листопада 2015 року  **** та дії уповноваженої особи Фонду щодо невключення позивача до переліку вкладників банку є протиправними та безпідставними, тому він підлягає включенню у перелік вкладників як такий, що має право на отримання гарантованої суми вкладу відповідно до Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Короткий зміст рішення суду першої інстанції

3. Рішенням Шевченківського районного суду мКиєва відчервня 2018 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.

4. Судове рішення місцевого суду мотивоване тим, що договір банківського рахунку від 17 вересня 2015 року, укладений між грном З. та ПАТ «Банк «Н», і

ДОСТУП К ЭТОМУ МАТЕРИАЛУ ПЛАТНЫЙ

Уважаемый читатель!

Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).

Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.

Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.

Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Другие новости

Slider

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: