Генеральный партнер 2019 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

Про особливості повернення безпідставно набутих коштів

Призначаючи покарання у вигляді позбавлення волі, судами було враховано як пом’якшуючу обставину повне відшкодування шкоди, завданої злочином потерпілій

Встановивши, що надані кошти за розписками позивачем та адвокатом обвинуваченого стали добровільним відшкодуванням матеріальної шкоди потерпілій, завданої їй злочинними діями, суди попередніх інстанцій дійшли обґрунтованого висновку
про те, що до цих правовідносин не може бути застосовано положення статті 1212 ЦК України про безпідставно набуте майно, на яку позивач посилалась як на підставу для задоволення позову

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду розглянув 12 грудня 2019 року у попередньому судовому засіданні у порядку письмового провадження касаційну скаргу грки А. на рішення Комсомольського міського суду Полтавської області від 22 лютого 2017 року та ухвалу Апеляційного суду Полтавської області від 30 травня 2017 року, встановив таке.

1. Описова частина

Короткий зміст позовних вимог

У серпні 2016 року грка А. звернулася до суду з позовом до грки К. про витребування грошей із чужого незаконного володіння.

Позовна заява мотивована тим, що вироком Комсомольського міського суду Полтавської області від 13 липня 2015 року засуджено її рідного брата грна Д. за кримінальне правопорушення відносно грки К.

Зазначала, що на стадії досудового розслідування нею через захисника її брата двічі передано потерпілій грошові кошти в рахунок відшкодування шкоди.

На підтвердження даного факту відповідачем було складено дві розписки. Згодом вона дізналась від свого брата, що останній не має ніякого відношення до кримінального правопорушення та не мав наміру відшкодовувати потерпілій шкоду.

Отже, вважала, що грка К., використовуючи своє процесуальне положення

ДОСТУП К ЭТОМУ МАТЕРИАЛУ ПЛАТНЫЙ

Уважаемый читатель!

Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).

Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.

Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.

Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Другие новости

Slider

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: