Генеральный партнер 2019 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА

Конкурсна місія

Рубрика Кадри
ВРП визначила правила, за якими має проводитися конкурс на зайняття посади члена ВККС
Малюнок С.Рябоконя

«Більшість членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України мають становити судді» — саме ця норма Положення про проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (Положення), затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя (ВРП) від 10 грудня 2019 року  3407/0/15-19, викликала найбільше критики та обурення громадськості. Аж настільки, що Раді довелося відреагувати. Та про це дещо згодом.

Так, ВРП розпочала роботу стосовно формування «локального» нормативного підґрунтя для діяльності Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС) — колегіального органу суддівського врядування, який після останніх змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (Закон) можна вважати не інакше, як «сировинним додатком» Ради. Чи, радше, кадровим.

Як відомо, наслідком чергової судової реформи стало не тільки скорочення штатної чисельності суддів Верховного Суду, а й скорочення до дванадцяти членів ВККС, а також позбавлення Комісії інституційної незалежності. Відтепер члени Комісії призначаються ВРП за результатами конкурсу строком на чотири роки. Усі порядки, методики та ДОСТУП К ЭТОМУ МАТЕРИАЛУ ПЛАТНЫЙ

Уважаемый читатель!

Доступ к свежим аналитическим материалам сайта PRAVO.UA осуществляется только на условиях платной подписки (регистрации).

Если Вы впервые посетили наш сайт и желаете стать нашим подписчиком, ознакомьтесь, пожалуйста, с условиями подписки, перейдя по этой ссылке.

Если же Вы хотите оформить подписку на печатную и/или онлайн-версию газеты «Юридическая практика» - перейдите по ссылке.

Для оформления подписки на другие издания ЧАО «Юридическая практика» перейдите сюда.

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Другие новости

Slider

PRAVO.UA

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: