Підсумки тижня від «Юридичної практики»: 16–20 березня — PRAVO.UA Підсумки тижня від «Юридичної практики»: 16–20 березня — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Підсумки тижня від «Юридичної практики»: 16–20 березня

Підсумки тижня від «Юридичної практики»: 16–20 березня

  • 20.03.2020 16:55

«Юридична практика» традиційно підбиває підсумки тижня, який став найнетрадиційнішим в історії нашої держави. У період пандемії оголошено всеукраїнський карантин. Людям рекомендовано виходити з дому тільки у випадках крайньої необхідності. Бізнес переводить працівників на дистанційний режим роботи.

Тож пропонуємо стислий огляд головних правових подій, що сталися у нелегкий  тиждень з 16 до 20 березня та мають на меті мінімізувати негативний вплив вимушених протиепідемічних заходів.

  1. Підтверджено відповідність 5 кандидатів в конституційні судді

Комітет з питань правової політики ВР  визнав такими, що відповідають вимогам, встановленим Конституцією України і Законом «Про Конституційний Суд України»:

  • Михайла Буроменського (висунутий фракцією політичної партії «Слуга народу»);
  • Юрія Павленка («Опозиційна платформа — За життя»);
  • Ольгу Боднар-Петровську («Батьківщина»);
  • Миколу Сірого («Європейська солідарність»);
  • Наталію Денисенко («Голос»).

На них ще чекають спеціальні перевірки.

2. Набув чинності закон про віднесення карантину до форс-мажору

17 березня набув чинності  Закон № 530-IX , згідно з яким карантин, встановлений Кабміном, є обставиною непереборної сили.

3. Набув чинності закон про тимчасове звільнення адвокатів і ФОП від ЄСВ 

18 березня набув чинності  Закон № 533-IX  про можливість несплати єдиного внеску за березень і квітень фізичними особами — підприємцями, особами, що провадять незалежну професійну діяльність, та фермерами.

4. Набув чинності закон про штрафи за порушення карантину, контроль цін, неоплачувані відпустки та дистанційну роботу

17 березня набув чинності  Закон № 530-IX  , який вводить штрафи за порушення режиму карантину для громадян у розмірі  від 17 до 34 тис. грн, для посадових осіб — від  34  до 170 тис. грн. Шевченківський районний суд міста Києва наклав штраф на киянку, яка торгувала продуктами на вулиці. Кабміну доручено контролювати ціни на ліки, медичні товари, соціально важливі товари. Передбачено, що у випадку встановлення Урядом карантину неоплачувана відпустка не включається в 15-денний період відпустки за свій рахунок. Крім того, під час карантину роботодавець може перевести персонал, у тому числі держслужбовців, на дистанційну роботу.

5. Призупинено призив на військову службу

На час дії карантину військкомати призупинили окремі заходи призову на строкову військову службу. За розпорядженням командувача Сухопутних військ Збройних сил України генерал-лейтенанта Олександра Сирського військовими комісаріатами і територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки на час дії карантину призупинено заходи призову громадян на строкову військову службу, пов’язані з викликом призовників до призовних дільниць та обласних збірних пунктів, до окремого розпорядження.

6. Набули чинності закони про продовження строків подання декларацій і нові правила їх подання

Закон № 530-IX , який набув чинності 17 березня, продовжив кампанію з подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави, до 1 червня. 20 березня набув чинності Закон № 524-IX, який  змінює правила подачі щорічних декларацій за 2019 рік, звужує коло суб’єктів декларування та перелік об’єктів декларування. Нові правила заповнення декларацій роз’яснювало НАЗК.

7. КСУ визнав конституційною заборону апеляційного оскарження ухвали про привід 

Рішенням від 17 березня 2020 року  у справі за конституційною скаргою Татькова Віктора Івановича щодо відповідності Конституції України окремих положень частини п’ятої статті 190, пункту 1 частини першої, частини третьої статті 309 КПК визнано конституційним положення щодо заборони оскарження в апеляційному порядку ухвали слідчого судді про дозвіл на затримання з метою приводу.

8. Вища рада правосуддя визнала конкурс до ВККС таким, що не відбувся

Вища рада правосуддя визнала неможливим утворення конкурсної комісії для відбору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Конкурс на зайняття посади члена ВККС, оголошений відповідно до рішення ВРП від 12 грудня 2019 року № 3474/0/15-19, визнано таким, що не відбувся.

9. Набув чинності закон про середню освіту

18 березня набув чинності Закон № 463-IX «Про повну загальну середню освіту». Про основні зміни читайте тут.

10. Кабмін закрив усі пункти пропуску пасажирів в Україну

Розпорядженням № 290-р уточнено обмеження при перетині держкордону. З 17 березня до 3 квітня закриті пункти пропуску (пункти контролю) через державний кордон для міжнародного пасажирського залізничного, повітряного, автомобільного (для автобусів) сполучення.

Марина ЯСИНСЬКА

Також читайте правові підсумки минулого тижня  (9–13 березня).

 

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA