Підсумки тижня від «Юридичної практики»: 9–13 березня — PRAVO.UA Підсумки тижня від «Юридичної практики»: 9–13 березня — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Підсумки тижня від «Юридичної практики»: 9–13 березня

Підсумки тижня від «Юридичної практики»: 9–13 березня

  • 13.03.2020 11:53

Юридична практика традиційно підбиває підсумки тижня, що минає.

Коротко про головні правові події, що сталися з 9 до 13 березня.

  1. На всій території України встановлено карантин

11 березня Кабінет Міністрів встановив карантин на всій території України. Для запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 карантин встановлено з 12 березня до 3 квітня 2020 року. Заборонено відвідувати заклади  освіти та проводити масові заходи, в яких бере участь понад 200 осіб.

2.  Торгово-промислова палата пояснила, як підтвердити форс-мажор

Торгово-промислова палата України заявила: карантин не є форс-мажорною обставиною, форс-мажором можуть стати його наслідки.

3. Карантин передбачає обмеження права пересування

Обмеження на території встановлення карантину передбачені Законом «Про захист населення від інфекційних хвороб».  Статтею 29 Закону передбачено, що до відміни карантину його територію можуть залишити особи, які надали довідку про право на виїзд з території України. Нагадуємо, що карантин встановлено на всій території України.

4. Громадянам радять не ходити в суд, якщо явка не є обов’язковою

У зв’язку з введенням карантину Рада суддів України радить учасникам судових процесів не відвідувати судові засідання, присутність на яких не є обов’язковою.

5. Зареєстровано законопроект про аміністію у 2020 році

Проект Закону № 3181 «Про амністію у 2020 році»   передбачає звільнити від відбування покарання неаповнолітніх, вагітних жінок, батьків неповнолітніх дітей, хворих, ветеранів війни, чорнобильців тощо.

6. Визнано неконституційними положення щодо судової реформи Зеленського

11 березня Конституційний Суд України ухвалив рішення  № 4-р/2020  у справі за конституційним поданням Верховного Суду і скасував ряд змін щодо  судоустрою, внесених Законом № 193–IX (більш відомим як законопроект № 1008). Про деталі рішення і його вплив на судову систему читайте в одному з наступних номерів «Юридичної практики».

7. Нотаріуси отримали право на проставлення апостилю

Набув чинності наказ Мінюсту №702/5 про внесення змін до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. Нотаріуси можуть використовувати печатку встановленого зразка з 10 березня.

8. КАС ВС сформував нову позицію щодо оскарження податкової  перевірки навіть за умови допуску перевіряючих

Суд відступив від попередньої позиції, відповідно до якої поставити питання про необґрунтованість податкової перевірки можна було лише на етапі допуску представників податкової.

9. КАС ВС пояснив, що суд не може  відмовитись розглядати соціальні спори лише на підставі пропуску 6-місячного строку 

У постанові у справі №1840/3344/18 йдеться про незаконність повернення адміністративного позову лише на підставі пропущення строку, якщо спір є соціальним. Розгорнутий аналіз читайте на шпальтах «Юридичної практики».

10. В Гаазі почався процес щодо катастрофи МН17

9 березня в Окружному суді Гааги почався судовий процес у справі щодо катастрофи літака МН17. Перше засідання носило підготовчий характер.

 

 

 

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA