600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Воєнні злочини рф: суд ухвалив вирок керівному складу збройних сил рф

Воєнні злочини рф: суд ухвалив вирок керівному складу збройних сил рф

  • 22.05.2023 17:58

Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області притягнув до кримінальної відповідальності заступника командувача чф рф з матеріально-технічного забезпечення генерал-майора Я. та командира 11-ї окремої гвардійської інженерної Кінгісеппської Червонопрапорної ордену Олександра Невського бригади Південного військового округу зс рф гвардії полковника М.

Вирок був ухвалений 15 травня 2023 року в порядку спеціального судового провадження за відсутності обвинувачених.

Керівництво зс рф засуджено за частиною 2 статті 28 та частиною 1 статті 438 КК України — порушення законів і звичаїв війни, передбачених міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, за попередньою змовою групою осіб.

Суд визначив міру покарання у вигляді 12 років позбавлення волі кожному.

Обставини справи

Суд встановив, що у лютому 2022 року засуджені здійснювали контроль, координували та віддавали накази на захоплення цивільних об’єктів критичної інфраструктури України, захоплення Управління Північнокримського каналу та всіх його об’єктів, підрив і руйнування споруд Північнокримського каналу, підрив шандорів головної споруди Північнокримського каналу.

  • Виконуючи злочинні накази, військовослужбовці зс рф захопили всі споруди Каховської ГЕС та підірвали перегороджувальної споруди, що призвело до протиправного постачання води з Каховського водосховища до тимчасово окупованої території АР Крим через Північнокримський канал.
  • Це створило загрозу для живлення електроенергією, зрошенню та водозабезпеченню засушливих районів Півдня України, що може призвести до підтоплення м. Нової Каховки, м. Херсона Херсонської області, недобору врожаю та інших аварійних подій із негативними наслідками для цивільного населення.
  • Також заподіяно шкоду довкіллю внаслідок незаконного використання водних ресурсів та завдано матеріальних збитків на суму понад 22,6 млн грн.

Суд задовільнив цивільний позов та стягнув із вказаних осіб по 1,5 млрд грн на користь держави України в особі Державного агентства водних ресурсів України та витрати, пов’язані з проведенням експертиз у справі.

Рішення ще не набрало законної сили та може бути оскаржене до апеляційного суду.

Також читайте: Міжнародна конференція з питань відновлення України відбудеться у Лондоні в червні

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA