600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Прийнято в цілому постанову про проміжний звіт ТСК ВРУ № 6324 щодо державного суверенітету

Прийнято в цілому постанову про проміжний звіт ТСК ВРУ № 6324 щодо державного суверенітету

  • 30.11.2021 11:25

На пленарному засіданні  30 листопада голова тимчасової слідчої комісії Мар’яна Безугла доповіла щодо проєкту Постанови про проміжний звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб, що могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України і становити загрозу національній безпеці України, № 6324. Проміжний звіт ТСК було обговорено народними депутатами України.

Доповідачка повідомила, що ТСК було вивчено:

  • інформацію з відкритих джерел;
  • матеріали незалежної міжнародної команди розслідувачів;
  • матеріали цивільних журналістів Bellingcat.

З архівного зберігання Апарату Верховної Ради України отримано матеріали ТСК з питань розслідування обставин трагічних подій, що призвели до загибелі та захоплення в полон бійців добровольчих батальйонів, а також військовослужбовців Збройних сил України, Національної гвардії України біля міста Іловайськ Донецької області, яка була утворена згідно з постановою Верховної Ради України від 04.09.2014 № 1676-VII.

Переважну частину зібраних матеріалів Комісія отримала від уповноважених осіб державних органів зі свідчень, наданих ними під протокол, у тому числі в закритому режимі з додержанням вимог Закону України «Про державну таємницю», за що надавачі свідчень несуть персональну відповідальність.

Комісія мала змогу заслухати представників Офісу Генерального прокурора та слідчих підрозділів СБУ, ДБР про стан розслідування кримінальних проваджень, що стосуються порушених питань.

Комісія за час своєї роботи отримала безпрецедентний для українського парламенту доступ до таємної та цілком таємної інформації і вперше в історії країни ґрунтовно розглянула діяльність розвідувального співтовариства.

За результатами голосування проєкт постанови прийнято 251 голосом в цілому.

ВРУ взяла до відома проміжний звіт ТСК і продовжила її роботу.

Проміжний звіт ТСК буде надіслано до Офісу Генерального прокурора, СБУ, ДБР для розгляду в межах компетенції та відповідного реагування.

Офісу Генерального прокурора рекомендовано взяти на окремий контроль розслідування кримінальних проваджень щодо питань, розслідуваних ТСК.

Читайте також: Відбулося перше засідання ТСК з питань розслідування смерті народного депутата Антона Полякова.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA