600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Президент України підписав закон про спрощення процедур надання допомоги з безробіття

Президент України підписав закон про спрощення процедур надання допомоги з безробіття

  • 09.05.2022 16:05
Рубрика Новини

Президент України підписав закон № 2220-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану». У ньому йдеться про спрощення процедур надання допомоги з безробіття.

Документ був ухвалений 21 квітня ц.р. Акт передбачає, що всім внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та людям на територіях активних бойових дій статус безробітного буде надаватися з 1-го дня реєстрації в центрі зайнятості та призначатиметься допомога у зв’язку з безробіттям.

Для підтвердження статусу особі не обов’язково відвідувати центр зайнятості особисто. Можна скористатись телефоном, повідомити інформацію за допомогою месенджера, електронної пошти тощо.

Люди, які не мали можливості припинити трудові відносини та забрати свою трудову книжку, також зможуть зареєструватися як безробітні. Одночасно Держслужба зайнятості інформує про це:

  • роботодавця,
  • Пенсійний фонд,
  • Податкову службу.

У таких випадках дані про трудовий стаж Держслужба зайнятості отримує в державних реєстрах.

Запроваджуються додаткові економічні стимули для роботодавців, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб. Натомість ВПО, які хочуть розпочати власний бізнес, отримають фінансову допомогу від держави.

Програма надання допомоги у зв’язку з частковим безробіттям пошириться на:

  • малі підприємства,
  • фізичних осіб – підприємців

у разі втрати працівниками частини зарплати через зупинення чи скорочення виробництва (виконання робіт, надання послуг).

Для роботодавців спрощується можливість отримати або продовжити дію дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Документи надсилати можна буде будь-яким зручним способом. Винятки становитимуть громадяни рф та білорусі.

Для працевлаштування громадян рф та білорусі в Україні потрібно погодження СБУ.

Раніше уряд прийняв постанову, якою спростив реєстрацію в Державній службі зайнятості українців, що втратили роботу під час дії воєнного стану. Особи, які не мають повного пакета документів для подання заявки, зможуть стати на облік у зв’язку з безробіттям за спрощеною процедурою — через додаток або портал “Дія”.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

ЮП 600х90
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA