прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Жінок братимуть на військовий облік лише за їх згодою — Генштаб

Жінок братимуть на військовий облік лише за їх згодою — Генштаб

  • 14.07.2022 15:43

Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє, що жінок братимуть на військовий облік лише за їх згодою.

У Генштабі опрацьовано пропозиції щодо внесення змін до Переліку спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних. Зазначений перелік затверджено наказом Міністра оборони України від 11 жовтня 2021 року № 313 (зі змінами відповідно до наказу міністра оборони України від 7 лютого 2022 року № 35).

Наказ передбачає, що з 1 жовтня 2022 року жінки, які мають спеціальності та/або професії, визначені в додатку 1 до наказу, братимуться на військовий облік військовозобов’язаних.

Наразі до Збройних сил України та інших військових формувань призвані близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих.

«Більшість жінок призначено на посади медичного персоналу, підрозділів зв’язку, морально-психологічного забезпечення, діловодів, бухгалтерів та кухарів. На сьогодні в Збройних силах залишається потреба у жінках – фахівцях із медицини, радіотехніки та харчових технологій.

Таким чином, досвід розгортання військових частин Збройних сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу доводить, що в державі на сьогодні немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку», — зазначають у Генштабі.

Зважаючи на це, Головним управлінням персоналу Генерального штабу Збройних сил України опрацьовано пропозиції щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних лише за їх згодою.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA