Серед низки законів та актів, ухвалених на засіданні верховної Ради України учора, 14 квітня 2022 року, була зокрема Заява Верховної Ради України про цінність свободи слова, гарантії діяльності журналістів і засобів масової інформації під час дії воєнного
стану (проєкт № 7266).
У заяві йдеться, про те, що агресія рф проти України яскраво продемонструвала наскільки важливою в сучасному суспільстві є:
На прикладі держави-агресора ми побачили, у що може перетворитись суспільство країни, яке живе в умовах жорсткої пропаганди та відсутності свободи слова.
«Жорстка, маніпулятивна пропаганда стає однією з головних причин, що штовхає країну до війни. Народи готові вбивати мирних
людей лише тому, що так їм сказали по телебаченню. Якщо всі канали мовлення в країні монополізовані державою, а альтернативні джерела інформації суцільно блокуються, якщо держава ледь не щодня закриває незалежні медіа, не допускаючи жодної політичної дискусії, суспільство рано чи пізно повністю охоплюється державною ідеологією» — йдеться у заяві.
На противагу підкреслюється, що новітня історія переконливо свідчить, що українське суспільство завжди чутливо ставилось до гарантій свободи слова:
Парламентарі вказують, що завданням кожної з гілок влади є збереження і захист засобів масової інформації, забезпечення прав журналістів, недопущення згортання свободи слова в Україні.
У ній також висловлюються співчуття з приводу порушень прав журналістів які відбулися російськими військовими в Україні після повномасштабного вторгнення:
«Україна гарантує розслідування кожного з таких злочинів та притягнення всіх винних до справедливої відповідальності» — декларують депутати.
Вони також висловили впевненість, що злочини проти журналістів вчиняються росією в окупованих районах України з метою:
Позбавлення свободи слова та доступу до об’єктивної інформації є стратегією рф.
Тому в умовах воєнного стану держава:
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…