600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Заява Верховної Ради України про цінність свободи слова під час воєнного стану

Заява Верховної Ради України про цінність свободи слова під час воєнного стану

 • 15.04.2022 14:07

Серед низки законів та актів, ухвалених на засіданні верховної Ради України учора, 14 квітня 2022 року, була зокрема Заява Верховної Ради України про цінність свободи слова, гарантії діяльності журналістів і засобів масової інформації під час дії воєнного
стану (проєкт № 7266).

У заяві йдеться, про те, що агресія рф проти України яскраво продемонструвала наскільки важливою в сучасному суспільстві є:

 • справжня свобода слова,
 • безперешкодний доступ громадян до інформації та
 • відсутність цензури.

На прикладі держави-агресора ми побачили, у що може перетворитись суспільство країни, яке живе в умовах жорсткої пропаганди та відсутності свободи слова.

«Жорстка, маніпулятивна пропаганда стає однією з головних причин, що штовхає країну до війни. Народи готові вбивати мирних
людей лише тому, що так їм сказали по телебаченню. Якщо всі канали мовлення в країні монополізовані державою, а альтернативні джерела інформації суцільно блокуються, якщо держава ледь не щодня закриває незалежні медіа, не допускаючи жодної політичної дискусії, суспільство рано чи пізно повністю охоплюється державною ідеологією» — йдеться у заяві.

На противагу підкреслюється, що новітня історія переконливо свідчить, що українське суспільство завжди чутливо ставилось до гарантій свободи слова:

 • сильні, незалежні засоби масової інформації впродовж всього періоду незалежності України відігравали важливу роль у розбудові країни;
 • завдячуючи розвиненим незалежним медіа, Україна була і залишається демократичною країною, чия свобода, незалежність та суверенітет для кожного громадянина є однією з найвищих цінностей.

Парламентарі вказують, що завданням кожної з гілок влади є збереження і захист засобів масової інформації, забезпечення прав журналістів, недопущення згортання свободи слова в Україні.

У ній також висловлюються співчуття з приводу порушень прав журналістів які відбулися російськими військовими в Україні після повномасштабного вторгнення:

 • ми вже стали свідками загибелі багатьох журналістів,
 • багато журналістів зазнали поранень, були викрадені військовими держави-агресора, безвісно зникли.

«Україна гарантує розслідування кожного з таких злочинів та притягнення всіх винних до справедливої відповідальності» — декларують депутати.

Злочини рф проти свободи слова

Вони також висловили впевненість, що злочини проти журналістів вчиняються росією в окупованих районах України з метою:

 • позбавлення українців чесної і об’єктивної інформації вони намагаються вимкнути українські телеканали і радіостанції,
 • росія наносила цілеспрямовані удари крилатими ракетами по телевізійних вежах в Києві, Вінниці, біля Рівного та
 • відключала українські канали в тимчасово окупованому Херсоні.

Позбавлення свободи слова та доступу до об’єктивної інформації є стратегією рф.

Тому в умовах воєнного стану держава:

 • підтримуватиме чесних журналістів, незалежні засоби масової інформації, що є ознакою будь-якого демократичного суспільства, яким, безумовно, є суспільство України;
 • парламент закликає усі органи державної влади, зокрема правоохоронні органи, а також органи місцевого самоврядування забезпечити захист прав журналістів та засобів масової інформації під час воєнного стану,
 • невідкладно реагувати на відповідні звернення про порушення їх прав та гарантувати свободу слова як одну з найважливіших ознак демократичного суспільства.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA