З 2022 року в Україні створюється національний спротив: як готуватимуть громадян — PRAVO.UA З 2022 року в Україні створюється національний спротив: як готуватимуть громадян — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » З 2022 року в Україні створюється національний спротив: як готуватимуть громадян

З 2022 року в Україні створюється національний спротив: як готуватимуть громадян

  • 02.08.2021 09:34

Учора, 1 серпня, набув чинності Закон № 1702—ІХ “Про основи національного спротиву” – документ вводиться в дію з 1 січня 2022 року.

З цієї дати в Україні має з’явитись національний спротив – складова частина всеохопної оборони України, що включає комплекс заходів, які організовуються та здійснюються в мирний час і в особливий період в Україні з метою максимально широкого залучення громадян України до дій, спрямованих на забезпечення воєнної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності держави, стримування і відсіч агресії та завдання противнику неприйнятних втрат, з огляду на які він буде змушений припинити агресію проти України.

Складовими частинами національного спротиву є:

  • територіальна оборона,
  • рух опору,
  • підготовка громадян України до національного спротиву.

Законом передбачено особливості підготовки громадян до національного спротиву.

Зокрема, основа підготовки – загальновійськова підготовка, яка організовується за територіально-зональним принципом, ґрунтується на засадах високої мотиваційної привабливості та узгоджується з процесом трансформації системи комплектування за призовом відповідно до принципів та найкращих практик держав – членів НАТО.

Загальновійськова підготовка включатиме опанування:

  • загальновійськових знань;
  • практичних вмінь і навичок.

Підготовка поділяється на початкову і базову:

  • початкова підготовка організовується центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти і науки, разом з Міністерством оборони України та проводиться в закладах загальної середньої освіти. У літній час проводиться військово-патріотична підготовка в ігровій формі у літніх таборах;
  • базова підготовка організовується Міністерством оборони України разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та проводиться з громадянами України, які досягли 18-річного віку та не проходять військову службу в Збройних Силах України, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях, службу в правоохоронних органах, шляхом проведення періодичних навчальних зборів, занять, курсів.

Одночасно із введенням в дію Закону № 1702—ІХ вводиться Закон № 1703-IX, який передбачає збільшення чисельності Збройних сил України.

Чисельність Збройних сил України збільшується для створення окремого роду сил – Сил територіальної оборони ЗСУ.

Саме їх створення передбачено законом про національний спротив. Також збільшення забезпечить розвиток Сил спеціальних операцій ЗСУ в інтересах формування руху опору.

ЗСУ збільшуються на 11 тис. військовослужбовців.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA