ВС пояснив, чи може потерпілий подавати касаційну скаргу про пом'якшення вироку для грабіжника — PRAVO.UA ВС пояснив, чи може потерпілий подавати касаційну скаргу про пом'якшення вироку для грабіжника — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВС пояснив, чи може потерпілий подавати касаційну скаргу про пом’якшення вироку для грабіжника

ВС пояснив, чи може потерпілий подавати касаційну скаргу про пом’якшення вироку для грабіжника

  • 04.06.2021 09:01

Об’єднана палата Касаційного кримінального суду ВС пояснила, чи може потерпілий або його представник оскаржувати судові рішення з підстави невідповідності призначеного покарання внаслідок суворості. Про це повідомляє пресслужба ВС.

Суть справи

Вироком місцевого суду особу було засуджено за ч. 2 ст. 186 КК до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 4 роки. Апеляційний суд на підставі ст. 69 КК України пом’якшив покарання до 3 років 6 місяців позбавлення волі.

Потерпілий, посилаючись на істотне порушення вимог кримінального процесуального закону, невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого внаслідок суворості, просив змінити вирок суду першої інстанції та ухвалу апеляційного суду і на підставі ст. 75 КК  звільнити засудженого від відбування покарання з випробуванням.

Потерпілий зазначив, що під час призначення покарання судами першої та апеляційної інстанцій не взято до уваги всіх обставин, які пом’якшують покарання, та даних про його особу, а саме що:

  • засуджений повністю відшкодував матеріальну та моральну шкоду,
  • неодноразово просив вибачення, вони примирилися і нормально спілкуються.

Висновок ОП ККС ВС (постанова від 19 квітня 2021 року у справі № 641/5714/1)

Як зазначено в постанові ОП ККС ВС, відповідно до п. 19 ч. 1 ст. 3 КПК України потерпілий, його представник та законний представник у випадках, установлених цим Кодексом, є стороною кримінального провадження з боку обвинувачення.

Касаційну скаргу мають право подати, зокрема, потерпілий або його законний представник чи представник – у частині, що стосується інтересів потерпілого, але в межах вимог, заявлених ними в суді першої інстанції (п. 7 ч. 1 ст. 425 КПК України).

Аналіз зазначеної норми вказує на те, що потерпілий як суб’єкт касаційного оскарження є носієм приватного інтересу.

У цьому випадку оскарження потерпілим судових рішень із підстави невідповідності призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого внаслідок суворості, враховуючи законодавчі обмеження, становить приватний інтерес потерпілого в контексті права відстоювати свою позицію і намагатись встановленими законом засобами досягти зміни або скасування судового рішення.

Об’єднана палата дійшла висновку, що за змістом п. 7 ч. 1 ст. 425 КПК потерпілий або його законний представник чи представник мають право на касаційне оскарження судових рішень з підстави невідповідності призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі засудженого внаслідок суворості, але в межах вимог, заявлених ними в суді першої інстанції.

Верховний Суд частково задовольнив скарги захисника засудженого та потерпілого і пом’якшив призначене покарання за ч. 2 ст. 186 КК із застосуванням ст. 69 КК до 2 років 6 місяців позбавлення волі.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA