600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВРП прагне забезпечити роботу судів на деокупованих територіях Херсонщини

ВРП прагне забезпечити роботу судів на деокупованих територіях Херсонщини

  • 16.05.2023 17:58
ВРП VRP

16 травня у Вищій раді правосуддя відбулася координаційна нарада для з’ясування реальної можливості відновлення функціонування судів Херсонщини. Про це повідомляє Вища рада правосуддя.

«Робота судів у період дії воєнного стану не може бути зупинена. Доступ громадян до правосуддя має бути забезпечено. Водночас першочерговим питанням є безпека для учасників судового процесу, суддів, працівників апаратів судів.  Тож наразі розв’язання питання щодо відновлення роботи судів Херсонської області залишається актуальним», – зазначив голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик.

Він зауважив, що першочергово треба створити безпечні умови для роботи. Зокрема, забезпечити мобільні укриття, відремонтувати приміщення судів, відновити енергопостачання, доступ до інтернету, розв’язувати кадрові питання – припинити відрядження суддів, повернути їх у суди Херсонщини.

Питання про відновлення роботи судів постало з моменту деокупації Херсонщини, з листопада 2022 року. На це звернув увагу голова Херсонського апеляційного суду Олександр Коровайко. Ситуація погіршується через постійні обстріли. Наразі приміщення деяких судів знищені або частково пошкоджені, пограбовані. Наразі відбувається реконструкція будівлі Херсонського апеляційного суду. З 1 червня можна було б розпочинати роботу міського і апеляційного суду, водночас фактичної чисельності суддів наразі недостатньо для здійснення судочинства.

Для запуску діяльності судів у Херсонській області потрібно також відновлення роботи й інших правоохоронних органів. Про це зазначив начальник Територіального управління Державної судової адміністрації України в Херсонській області Микола Міняйло. Адже, відповідно до Кримінального процесуального кодексу України, звернення розглядаються у тих судах, де розташовуються органи судового розслідування. Оскільки слідчі органи Херсонської області базуються в Миколаєві, то, відповідно, й справи розглядаються в Миколаєві.

Керівник Херсонської обласної прокуратури Сергій Гриценко зазначив, що з початку року через обстріли загинули 120 громадян і ситуація може погіршитися.

Представники Вищої ради правосуддя висловили позицію, що Державна судова адміністрація України має сформувати чіткий план заходів, який надасть можливість у визначені терміни забезпечити роботу судів.

27 квітня 2023 року Вища рада правосуддя ухвалила рішення відтермінувати до 1 червня 2023 року початок відновлення роботи Херсонського апеляційного суду, Білозерського, Великоолександрівського та Нововоронцовського районних судів. Наразі Одеський апеляційний суд, Київський, Малиновський, Приморський, Суворовський районні суди міста Одеси, Біляївський, Комінтернівський районні суди Одеської області, Теплодарський міський суд Одеської області продовжать розгляд переданих справ до 31 травня 2023 року включно.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA