ВККС роз’яснила, коли новопризначені судді повинні подавати декларації доброчесності та родинних зв'язків — PRAVO.UA ВККС роз’яснила, коли новопризначені судді повинні подавати декларації доброчесності та родинних зв'язків — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ВККС роз’яснила, коли новопризначені судді повинні подавати декларації доброчесності та родинних зв'язків

ВККС роз’яснила, коли новопризначені судді повинні подавати декларації доброчесності та родинних зв’язків

  • 24.05.2024 14:03

Вища кваліфікаційна комісія суддів України опублікувала роз’яснення щодо строків подання новопризначеними суддями декларації доброчесності судді та декларації родинних зв’язків судді.

Законом України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено обов’язок судді подавати декларацію доброчесності судді та декларацію родинних зв’язків судді.


ВРП внесе Президентові України
подання про призначення
15 суддів до місцевих судів


Частиною 1 статті 61 та частиною 1 статті 62 цього закону встановлено, що суддя зобов’язаний щороку до 1 травня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України декларації за визначеними Комісією формами.

Згідно з пунктом 1 Правил заповнення та подання декларації родинних зв’язків судді, затверджених рішенням ВККС від 31.10.2016 № 137/зп-16 (зі змінами), декларація родинних зв’язків судді подається суддею особисто шляхом її заповнення на офіційному вебсайті Комісії із зазначенням відомостей за останні п’ять календарних років.

Відповідно до пункту 4 Правил заповнення та подання форми декларації доброчесності судді, затверджених рішенням ВККС від 31.10.2016 № 137/зп-16 (зі змінами), у декларації доброчесності судді зазначаються відомості щодо обставин, які мали місце упродовж звітного періоду та актуальні станом на 31 грудня звітного року.

Обов’язок подавати декларації родинних зв’язків та доброчесності судді виникає з набуттям статусу судді.

Отже, якщо статус судді набуто згідно з указом Президента України після закінчення строку для подання декларацій у звітному періоді, новопризначені судді не зобов’язані подавати відповідні декларації.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA