Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 10–14 червня 2024 року — PRAVO.UA Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 10–14 червня 2024 року — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 10–14 червня 2024 року

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 10–14 червня 2024 року

  • 14.06.2024 16:12

ВРП повернула подання про надання згоди на тримання під вартою судді, оскільки повноваження судді припинилися

11 червня 2024 року ВРП ухвалила рішення подання про надання згоди на тримання під вартою судді Генічеського районного суду Херсонської області повернути заступнику Генерального прокурора.

Рішення прийнято з огляду на те, що повноваження судді припинилися у зв’язку з ухваленням 9 квітня 2024 року ВРП рішення про її звільнення з посади судді Генічеського районного суду Херсонської області на підставі підпункту 4 пункту 16-1 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України – відповідно до подання з рекомендацією ВККСУ, у якому суддю визнано такою, що відмовилася від кваліфікаційного оцінювання.

 

ВРП внесе Президентові України подання про призначення 16 суддів до місцевих судів

11 червня 2024 року ВРП ухвалила рішення про внесення подань Президентові України про призначення 9 суддів на посади до місцевих судів. Перелік – за посиланням.

13 червня 2024 року ВРП ухвалила рішення про внесення подань Президентові України про призначення 7 суддів на посади до місцевих судів. Перелік – за посиланням.

 

ВРП звільнила трьох суддів у відставку

11 червня 2024 року ВРП вирішила звільнити двох суддів у зв’язку з поданням заяв про відставку, а саме:

Ковчежнюка Василя Миколайовича – з посади судді Гайсинського районного суду Вінницької області;

Цаберябого Бориса Миколайовича – з посади судді Криничанського районного суду Дніпропетровської області.

13 червня 2024 року ВРП вирішила звільнити Свиргуненко Юлію Миколаївну з посади судді Білопільського районного суду Сумської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

 

Змінено територіальну підсудність судових справ Авдіївського міського суду Донецької області

Рішенням ВРП територіальну підсудність судових справ Авдіївського міського суду Донецької області з 1 липня 2024 року змінено та передано до Індустріального районного суду міста Дніпропетровська.

 

Прогрес, досягнутий Україною в забезпеченні верховенства права і розбудові судової влади, є очевидним – Григорій Усик

Голова ВРП Григорій Усик та член ВРП Інна Плахтій взяли участь в міжнародній Конференції з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference – URC2024), яка відбувається 11-12 червня у Берліні.

Очільник ВРП виступив у дискусійній панелі «Вимір ЄС: Верховенство права, судова реформа та створення міжнародного механізму компенсації». Відповідаючи на запитання модератора панелі, Григорій Усик сказав:

«Прогрес, досягнутий Україною у забезпеченні верховенства права і розбудові судової влади, є очевидним. Ключовими органами, які мають забезпечити незворотність реформи судової влади, є реформовані за новими правилами доборів за участю міжнародних експертів – Вища рада правосуддя та Вища кваліфікаційна комісія суддів України. Саме Вища рада правосуддя є відповідальною за забезпечення незалежності судової гілки влади та її підзвітності перед суспільством, а також за формування високопрофесійного та доброчесного суддівського корпусу як шляхом проведення процедури призначення, так і шляхом очищення судової влади від недоброчесних суддів за процедурою здійснення дисциплінарних проваджень».

Детальніше – за посиланням.

 

Діяльність секретаріату ВРП в цифрах у січні – травні 2024 року

2224 звернення громадян та 592 запита на інформацію опрацьовано співробітниками секретаріату ВРП протягом січня – травня 2024 року.

За цей період на телефонну гарячу лінію ВРП за номером (044) 481-06-26 надійшло 1054 звернення від громадян; підготовлено 6129 супровідних листів про надсилання копій актів ВРП та її органів, видано 10 252 копії актів ВРП, її органів та членів ВРП, відредаговано 12 642 аркуші проєктів документів ВРП.

 

Члени Вищої ради правосуддя та працівники секретаріату здали кров

Члени ВРП Дмитро Лук’янов і Олексій Мельник та працівники секретаріату Ради долучилися до благодійної ініціативи – здали кров для захисників, які боронять Україну і для інших людей, хто потребує донорської крові у боротьбі за своє здоров’я і життя. Співробітники ВРП здають кров не лише в рамках відзначення дня донорства, а й протягом усього року. Адже це є тим невеличким внеском у нашу спільну перемогу.

 

115 суддів звільнено впродовж січня – травня 2024 року

Протягом п’яти місяців 2024 року ВРП ухвалила рішення щодо звільнення 115 суддів.

За загальними обставинами звільнено 103 суддів, а саме:

  • у зв’язку з поданням заяв про відставку звільнено 98 суддів;
  • у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням звільнено 5 суддів місцевих судів.

За особливими обставинами Вищою радою правосуддя звільнено 12 суддів.

 

Делегація Вищої ради правосуддя взяла участь у ювілейній Асамблеї Європейської мережі рад правосуддя

12-14 червня 2024 року в Римі проходить Генеральна асамблея Європейської мережі рад правосуддя, тема якої – «Доступ до правосуддя».

Асамблея є ювілейною, 20-ю від створення у 2004 році Європейської мережі рад правосуддя, і проходить в історичній будівлі Палаццо Канцеллерія, який був побудований у 1489–1513 роках і вважається найбільш раннім палацом у стилі ренесанс у Римі.

Участь в Асамблеї беруть представники судових рад 36 країн – членів ЄМРП та спостерігачів. Українську Вищу раду правосуддя представляють голова ВРП Григорій Усик та член ВРП Інна Плахтій.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA