600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Відповідальність щодо наявності документа про щеплення під час міжобласних поїздок – роз’яснення МОЗ

Відповідальність щодо наявності документа про щеплення під час міжобласних поїздок – роз’яснення МОЗ

  • 26.10.2021 09:06

Пресслужба Міністерства охорони здоров’я України повідомила про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 9.12.2020 № 1236. Зміни внесено під час засідання Кабінету Міністрів України 20 жовтня 2021 року.

Зміни передбачають, що під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами відповідальність щодо наявності таких документів покладається на пасажирів.

Правила стосуються регулярних і нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях. Це норма на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більш ніж п’ять (без врахування дітей до 14 років). Водночас дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї.

Під час перевезень у залізничному та авіатранспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник.

Перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що в них має бути один із необхідних документів.

Для користування міжрегіональним транспортом у регіонах із “жовтим” та “червоним” рівнем епіднебезпеки потрібно буде мати один із вказаних документів:

  • оформлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;
  • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включено ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
  • документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури в лікаря, що проводив щеплення;
  • міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити в лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров’я, або в сімейного лікаря;
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинний 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.

Як і раніше, норма щодо наявності документа про щеплення або негативного результату тестування не поширюються на неповнолітніх.

Відсутність документа про щеплення або негативного тесту в пасажира спричинює відповідальність згідно зі статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ідеться про штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 34 000 гривень.

Нагадаємо, що з 21 жовтня набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень. Встановлено обмеження на перевезення невакцинованих або не протестованих на COVID-19 громадян у міжобласному сполученні.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA