В Україні встановили кримінальну відповідальність за ухилення від призову резервістів — PRAVO.UA В Україні встановили кримінальну відповідальність за ухилення від призову резервістів — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » В Україні встановили кримінальну відповідальність за ухилення від призову резервістів

В Україні встановили кримінальну відповідальність за ухилення від призову резервістів

  • 23.04.2021 09:28

Сьогодні, 23 квітня, набрав чинності Закон № 1357-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку”.

Зокрема, закон передбачає реформування місцевих органів військового управління: замість військкоматів створять територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Також закон запроваджує новий вид військової служби – військова служба за призовом осіб із числа резервістів у особливий період.

В особливий період на військову службу призиватимуть громадян, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та/або зараховані до військового оперативного резерву.

Рішення про проведення такого призову ухвалюватиме Верховний головнокомандувач ЗСУ за поданням Головнокомандувача ЗСУ. У рішенні визначатимуться категорії резервістів, яких необхідно буде призивати, завдання, обсяги, строки та порядок проведення призову тощо.

На громадян, яких призиватимуть із числа резервістів у особливий період, поширюватимуться ті самі трудові, соціально-правові та освітні гарантії, які передбачено для мобілізованих осіб.

Посилення відповідальності

Закон № 1357-IX  підвищує штрафи в КУпАП за порушення правил військового обліку, законодавства про оборону та мобілізацію, а також втрату військових документів.

Так, за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку встановлено штраф у 510–850 гривень і 850–1700 гривень в разі повторного порушення.

За порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію громадян передбачено штраф у розмірі 1700–3400 грн, для посадових осіб – 3400–5100 грн.

За псування або недбале зберігання призовниками, військовозобов’язаними і резервістами військово-облікових документів (посвідчень про приписку, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов’язаних), яке спричинило їх втрату, штрафуватимуть на 510–850 грн.

Змінами до Кримінального кодексу статтю 336 викладено в новій редакції.

Відтепер позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років каратимуть за ухилення від призову на військову службу:

  • під час мобілізації,
  • на особливий період,
  • осіб із числа резервістів в особливий період.

Також за ухилення призовника, військовозобов’язаного, резервіста від військового обліку після попередження, зробленого відповідним керівником територіального центру комплектування та соціальної підтримки, керівниками відповідних органів Служби безпеки України, відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, каратимуть штрафом від 5 100 до 8 500 грн або виправними роботами на строк до одного року.

За ухилення військовозобов’язаного, резервіста від навчальних (спеціальних) зборів передбачено штраф від 8 500 до 11 900 грн або виправні роботи на строк до двох років.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA