В ЄСПЛ відбулися слухання у справі «Україна та Нідерланди проти роcії» — PRAVO.UA В ЄСПЛ відбулися слухання у справі «Україна та Нідерланди проти роcії» — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » В ЄСПЛ відбулися слухання у справі «Україна та Нідерланди проти роcії»

В ЄСПЛ відбулися слухання у справі «Україна та Нідерланди проти роcії»

  • 13.06.2024 10:17
Фото: https://www.president.gov.ua

В Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) відбулися усні слухання у міждержавній справі в ЄСПЛ «Україна та Нідерланди проти роcії». Позов стосується порушень прав людини з боку росії на окупованих територіях Донбасу з самого початку збройної агресії, з 2014 року.

Про це повідомив Офіс Президента України.

Українську делегацію представили заступниця керівника Офісу Президента України Ірина Мудра, уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко та представники Секретаріату уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Міністерства юстиції України.

Також у цій справі двадцять шість держав представлені як треті сторони. Ця кількість, а також кількість скарг та масштаби позову є безпрецедентними в історії розгляду ЄСПЛ категорії міждержавних справ.

Ірина Мудра наголосила, що агресивна та варварська поведінка рф порушує всі основні принципи міжнародного права. Уряд України продемонстрував це доказами під час провадження у цій міждержавній справі.

«Численні міжнародні спостерігачі та ЄСПЛ дали оцінку таким діям та наголосили на небажанні російської влади фіксувати такі масові та систематичні порушення прав людини. Російська мета цієї війни вже неодноразово була чітко заявлена російською владою й очевидна з її моделі поведінки – росія хоче знищити та асимілювати українців, знищити громадський порядок Європи та підірвати світовий порядок», — відзначила заступниця керівника Офісу Президента.

Як повідомляє «Європейська правда», уряд Королівства Нідерландів представляв позицію стосовно збиття росією літака рейсу МН17, включаючи виступ представника організації Foundation Air Disaster MH17, який представляв родичів загиблих. Уряди Британії та Польщі окремо представили свою позицію, а спільну позицію всіх інших третіх сторін представила Норвегія. Їхні питання стосувалися екстратериторіальної юрисдикції, а також співвідношення міжнародного гуманітарного права та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За результатами усних слухань Україна очікує, що ЄСПЛ визнає існування порушень прав людини з боку росії та перейде до етапу щодо справедливої сатисфакції.

Нагадаємо, 25 січня 2023 року ЄСПЛ ухвалив рішення щодо прийнятності цієї справи й таким чином уперше серед закордонних судових органів установив, що території на Сході України були окуповані з 11 травня 2014 року. У лютому 2023 року ЄСПЛ об’єднав дві міждержавні справи в одну: «Україна та Нідерланди проти росії» за заявами №№ 8019/16, 43800/14, 28525/20 (щодо Донбасу) та «Україна проти росії (Х)» за заявою № 11055/22 (щодо повномасштабного вторгнення рф)  – в одне провадження «Україна та Нідерланди проти росії» за заявами №№ 8019/16, 43800/14, 28525/20 та 11055/22.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA