Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 24–28 червня 2024 року — PRAVO.UA Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 24–28 червня 2024 року — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 24–28 червня 2024 року

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 24–28 червня 2024 року

  • 02.07.2024 16:10

Суддю Кропивницького апеляційного суду Гончара Володимира Миколайовича тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Першої дисциплінарної палати ВРП

Рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади ухвалила Перша дисциплінарна палата ВРП 24 червня 2024 року.

 

18 вересня 2024 року відбудеться XХ черговий з’їзд суддів України

До порядку денного XХ чергового з’їзду суддів України включено питання про обрання двох членів ВРП.

 

ВРП продовжила строк тимчасового відсторонення судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від здійснення правосуддя

25 червня 2024 року ВРП задовольнила клопотання заступника Генерального прокурора – керівника САП та продовжила до 25 серпня 2024 року строк тимчасового відсторонення судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Суддя підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України.

 

Трьох суддів звільнено за загальними обставинами

25 червня 2024 року ВРП вирішила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку:

  • Бєломєстнова Олександра Юрійовича – з посади судді Донецького окружного адміністративного суду;
  • Каліуш Олену Валеріївну – з посади судді Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області.

Також ВРП 25 червня 2024 року звільнила суддю Уманського міськрайонного суду Черкаської області Білик Ольгу Володимирівну за власним бажанням.

 

ВРП внесе Президентові України подання про призначення 8 суддів до місцевих судів

27 червня 2024 року ВРП ухвалила рішення про внесення подань Президентові України про призначення 8 суддів на посади до місцевих судів. Перелік – за посиланням.

 

ВРП змінила рішення дисциплінарної палати та застосувала до судді Полтавського апеляційного суду більш суворе дисциплінарне стягнення

ВРП вирішила змінити рішення Третьої дисциплінарної палати ВРП про притягнення судді Полтавського апеляційного суду Гальонкіна Сергія Анатолійовича до дисциплінарної відповідальності.

ВРП вирішила застосувати до судді Полтавського апеляційного суду Сергія Гальонкіна дисциплінарне стягнення у вигляді подання про звільнення з посади.

 

Секретаріат Вищої ради правосуддя розпочав приймання документів від кандидатів для обрання членів ВРП з’їздом суддів України

Рішенням РСУ від 21 червня 2024 року № 16 визначено дату проведення XХ чергового з’їзду суддів України – 18 вересня 2024 року (резервний день 19 вересня 2024 року).

До попереднього переліку питань з’їзду суддів України включено, зокрема, питання про обрання двох членів ВРП.

Приймання документів від кандидатів здійснює секретаріат Вищої ради правосуддя.

Приймання документів від кандидатів буде здійснюватися до 24:00 19 серпня 2024 року (понеділок), якщо документи подаються в електронній формі, або до 17:00 19 серпня 2024 року, якщо документи подаються особисто.

 

Робоча група завершила підготовку проєкту Єдиних показників для оцінки доброчесності та професійної етики судді, кандидата

Робоча група при ВРП завершила роботу над проєктом Єдиних показників для оцінки доброчесності та професійної етики судді (кандидата на посаду судді).

У підготовленому документі визначено основні терміни, принципи оцінювання, зміст критеріїв доброчесності та професійної етики. Наразі проєкт надіслано на погодження до ВККСУ, РСУ, Громадської ради доброчесності. Їхні пропозиції до проєкту мають надійти до ВРП до 9 липня 2024 року.

Документ буде оприлюднено після затвердження ВРП.

 

Вища рада правосуддя затвердила щорічну доповідь за 2023 рік «Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні»

27 червня 2024 року ВРП рішенням № 1999/0/15-24 затвердила щорічну доповідь за 2023 рік «Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні».

Щорічна доповідь відображає найбільш актуальні аспекти та проблеми стану забезпечення незалежності суддів, окреслює особливості функціонування судової влади впродовж 2023 року в умовах воєнного стану та проведення судової реформи, а також містить основні підсумки координувальної діяльності ВРП, роботи органів та установ системи правосуддя, огляд стану забезпечення незалежності кожного судді та ключових питань доступу до правосуддя для всіх, визначає пріоритетні завдання і рекомендації на наступний період.

Щорічна доповідь за 2023 рік «Про стан забезпечення незалежності суддів в Україні» оприлюднена на вебсайті ВРП та на інформаційному вебпорталі «Судова влада України».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA