Гауляйтер «лнр» Пасічник отримав 12 років тюрми — PRAVO.UA Гауляйтер «лнр» Пасічник отримав 12 років тюрми — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Гауляйтер «лнр» Пасічник отримав 12 років тюрми

Гауляйтер «лнр» Пасічник отримав 12 років тюрми

  • 02.07.2024 17:26

Очільника окупаційної адміністрації рф на тимчасово захопленій Луганщині Леоніда Пасічника засуджено до тюремного ув’язнення. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

«За сукупністю вчинених злочинів суд призначив Пасічнику 12 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна», – йдеться в повідомленні.

Засудженого також позбавлено права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах влади, установах, підприємствах та організаціях незалежно від форми власності, строком на 13 років.

Слідством встановлено, що напередодні 24 лютого 2022 року Пасічник підписав так званий договір про дружбу, співробітництво та взаємодопомогу між терористичною організацією «лнр» та москвою, що стало формальним приводом для початку повномасштабного вторгнення на територію України.

Згодом Пасічник організовував псевдореферендум щодо «приєднання» тимчасово окупованої частини території Луганщини до країни-агресора, за підсумками якого підписав із путіним «угоду про входження регіону» до складу рф.

Після цього гауляйтер Луганщини організував участь тимчасово захоплених громад у російських «виборах до законодавчих органів влади».

За підсумками фейкового плебісциту він підписав із путіним «угоду про входження регіону» до складу рф.

На підставі зібраних СБУ доказів суд визнав Пасічника винним за ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, вчинена за попередньою змовою групою осіб)  та ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Судовий розгляд відбувався у спеціальному судовому провадженні in absentia (за відсутності обвинуваченого).

Через складання призначених покарань зловмисник отримав вирок, який передбачає більший термін ув’язнення, ніж передбачено в санкціях статей за інкриміновані злочини.

Строк відбування покарання обчислюватиметься з дати фактичного затримання фігуранта.

Спеціальне досудове розслідування проводили співробітники СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA