Уряд відкриває доступ до ЄДР для пошуку та формування витягів із нього в електронній формі, а також відновлює можливість формувати в електронному вигляді витяги з ДРРП — PRAVO.UA Уряд відкриває доступ до ЄДР для пошуку та формування витягів із нього в електронній формі, а також відновлює можливість формувати в електронному вигляді витяги з ДРРП — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Уряд відкриває доступ до ЄДР для пошуку та формування витягів із нього в електронній формі, а також відновлює можливість формувати в електронному вигляді витяги з ДРРП

Уряд відкриває доступ до ЄДР для пошуку та формування витягів із нього в електронній формі, а також відновлює можливість формувати в електронному вигляді витяги з ДРРП

  • 19.12.2022 16:24
Міністерство юстиції України повідомляє на своїй сторінці у Facebook, що уряд прийняв постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у сферах нотаріату та державної реєстрації». Завдяки змінам відкривається доступ до ЄДР для пошуку та формування витягів із нього в електронній формі, а також відновлюється можливість формувати в електронному вигляді витяги з ДРРП.
На сторінці у Facebook цитують Сергія Орлова, заступника міністра юстиції з питань цифрового розвитку:
“У зв’язку з тим що Україна поступово продовжує звільнення окупованих територій внаслідок проведення контрнаступальної операції, є потреба в перегляді положень законодавства у сферах нотаріату та державної реєстрації. Необхідно забезпечити, з одного боку, умови для відновлення діяльності відповідних суб’єктів надання послуг, а з іншого – належний захист майнових прав громадян та юридичних осіб від потенційних зловживань”.
За словами пана Орлова, зміни, передбачені постановою, стосуються організаційних питань контролю за діяльністю державних реєстраторів. Зокрема, з метою відновлення роботи суб’єктів державної реєстрації на звільнених від російської окупації територіях та забезпечення їх відповідним персоналом передбачається скасування:
  • спеціальної перевірки як форми контролю у сфері державної реєстрації;
  • вимоги про обов’язкове перебування особи на посаді державного реєстратора чи іншій посаді, що передбачає виконання функцій державного реєстратора станом на 23 лютого 2022 року.
“Натомість надання або поновлення доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно / Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань пропонується здійснювати після перевірки Міністерством юстиції України відповідності такого державного реєстратора вимогам, установленим законодавством, зокрема в частині відсутності фактів притягнення його до відповідальності за порушення у сфері державної реєстрації”, – зазначає заступник міністра.
Актуальним є також визначення одним із критеріїв проведення моніторингу реєстраційних дій в реєстрах – проведення реєстраційних дій щодо фізичних та юридичних осіб, до яких застосовано санкції відповідно до Закону України «Про санкції».
Крім того, в повідомленні нагадують, що постановою передбачено перегляд повноважень посадових осіб органів юстиції в частині державної реєстрації органів державної влади, органів місцевого самоврядування, казенних підприємств, державних підприємств, комунальних підприємств, комунальних організацій (установ, закладів), державних організацій (установ, закладів) та державної реєстрації на підставі судових рішень про заборону вчинення реєстраційних дій.
Спрощення вимог для призначення на посаду державного реєстратора дасть змогу  збільшити їх кількість, у тому числі на звiльнених від окупації територіях, що позитивно вплине на якість надання адмінпослуг у сфері державної реєстрації, зазначає пан Орлов.
Крім того, наголошує Сергій Орлов, прийнятими змінами Мін’юст відкриває доступ до ЄДР для пошуку та формування витягів із нього в електронній формі, а також відновлює можливість формувати в електронному вигляді витяги з ДРРП.
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA