600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Україна посилює захист національних інтересів за майбутніми позовами у зв'язку з військовою агресією рф

Україна посилює захист національних інтересів за майбутніми позовами у зв’язку з військовою агресією рф

  • 13.03.2023 12:03

Кабінет Міністрів Україні ухвалив постанову щодо посилення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією російської федерації. Про це повідомляє Міністерство юстиції України.

Постановою КМУ встановлюється мораторій (заборона) на виконання, зокрема в примусовому порядку, грошових та інших зобов’язань за рахунок коштів державного бюджету України, кредиторами (стягувачами) за якими є іноземні юридичні особи, кiнцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, яких є російська федерація та громадяни pociйськoï федерації, крім тих, що проживають на території України на законних підставах.

«З метою посилення захисту інтересів держави України та припинення шляхів фінансування юридичних осіб, пов’язаних з рф, що неминуче призводить до опосередкованого фінансування військової агресії росії, нагальним є поширення дії мораторію на виконання зобов’язань перед юридичними особами, утвореними відповідно до законодавства іноземної держави, що пов’язані з рф, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті України», — пояснює міністр юстиції Денис Малюська.

Водночас дія мораторію не поширюватиметься не лише на безоплатне відчуження/передання на користь України, а й на задоволення вимог Національного банку за наданими банкам кредитами для підтримки ліквідності.

Крім того, врегульовується питання набуття права власності на майно осіб, пов’язаних із державою-агресоркою, на підставі рішення суду або в порядку спадкування з метою виконання такими особами обов’язків, які виникають із набуттям права власності.

Так, на підставі рішення суду або в порядку спадкування особи, пов’язані з державою-агресоркою, набуватимуть право власності на майно (оскільки обмежити таке набуття неможливо) та зможуть володіти і користуватися цим майном. Водночас така особа зможе звернутися до нотаріуса за вчиненням нотаріальної дії щодо видачі свідоцтва про право на спадщину, а також здійснити державну реєстрацію права власності на таке майно на підставі виданих раніше свідоцтв про право на спадщину.

«Офіційне визнання державою права на спадщину шляхом його державної реєстрації надасть можливість вимагати виконання обов’язків, які виникають із набуттям права власності, зокрема сплати податку на спадщину, обов’язку щодо утримання майна тощо. Крім того, це сприятиме виявленню активів, набуття яких особами, пов’язаними з державою-агресоркою, не було відображено в державних реєстрах (державних інформаційних ресурсах). Таким чином «на радари» органів державної влади та правоохоронців потрапить майно, інформацію про яке не вносили до державних реєстрів, посилаючись на мораторій», — зазначає Денис Малюська.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA