600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У ДСА вимагатимуть письмове обґрунтування розміру стимулювальних виплат для зниження корупційних ризиків

У ДСА вимагатимуть письмове обґрунтування розміру стимулювальних виплат для зниження корупційних ризиків

  • 06.04.2021 12:26

У ДСА оцінили корупційні ризики в діяльності – оприлюднено відповідну Таблицю оцінених корупційних ризиків Державної судової адміністрації України та заходів щодо їх усунення.

Зокрема, середньою оцінено пріоритетність таких корупційних ризиків:

  • можливе надання переваг під час встановлення окремим працівникам стимулювальних виплат працівникам, з якими керівництво відповідного структурного підрозділу ДСА України та керівництво територіального управління ДСА України пов’язане приватним інтересом;
  • ймовірність упередженого розгляду замовниками тендерних пропозицій учасників.

Для зниження корупційного ризику можливого надання переваг під час встановлення працівникам стимулювальних виплат у ДСА вирішили запровадити щоквартальний моніторинг із боку аудиту та уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції щодо дотримання норм Положення про преміювання відповідно до плану проведення внутрішнього аудиту.

Серед очікуваних результатів – надання письмових обґрунтувань визначення розміру стимулювальних виплат.

Перевірятимуть виконання цих заходів керівництво ДСА, головний спеціаліст із питань запобігання та виявлення корупції, керівники самостійних структурних підрозділів ДСА та начальники територіальних управлінь.

Водночас корупційний ризик дискреційного порядку встановлення премій працівникам ДСА України та її територіальних управлінь визначено низької пріоритетності.

Для зниження цього ризику ДСА має вдосконалити Положення про преміювання працівників апарату ДСА України, її територіальних управлінь в частині визначення розміру премії залежно від результатів оцінки роботи працівників з урахуванням:

  • показників результативності,
  • ефективності,
  • якості виконуваних завдань.

Для запобігання упередженого розгляду замовниками тендерних пропозицій учасників будуть проводити вибірковим способом уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції спільно з підрозділом внутрішнього аудиту щорічного моніторингу та аналізу закупівель, які оприлюднено в електронній системі закупівель ProZorro.

Можливість необґрунтованого внесення змін до річного розпису асигнувань, помісячного розпису асигнувань загального фонду та помісячного розпису спеціального фонду державного бюджету на відповідний рік органів судової влади оцінено як корупційний ризик низької пріоритетності.

Проте спеціаліст із питань запобігання та виявлення корупції та начальник відділу бюджетного моніторингу та аналізу аналізуватимуть і перевірятимуть заявки, подані органами судової влади щодо внесення змін до річного розпису асигнувань.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA