У 2020-му судами України розглянуто 3,5 млн справ, зауважила Валентина Данішевська, Голова Верховного Суду — PRAVO.UA У 2020-му судами України розглянуто 3,5 млн справ, зауважила Валентина Данішевська, Голова Верховного Суду — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » У 2020-му судами України розглянуто 3,5 млн справ, зауважила Валентина Данішевська, Голова Верховного Суду

У 2020-му судами України розглянуто 3,5 млн справ, зауважила Валентина Данішевська, Голова Верховного Суду

  • 09.03.2021 11:31

«Через кожного з вас я б хотіла передати свою подяку всім суддям, які протягом 2020 року і тепер, попри виклики, пов’язані з пандемією, віддано виконували свою роботу», — звернулася до делегатів XVIII з’їзду суддів України Валентина Данішевська, Голова Верховного Суду, під час виступу з вітальним словом.

Вона зазначила, що у 2020-му судами України розглянуто 3,5 млн справ і матеріалів. Це дещо менше, ніж у 2019-му, але з огляду на безпрецедентні виклики ця цифра вражає.

Валентина Данішевська звернула увагу й на іншу цифру статистичних даних.

«З цих 3,5 млн справ лише 13% оскаржено до апеляційної інстанції. Це означає, що 80% наших рішень сприймаються людьми, вони довіряють нашим рішенням», — зауважила пані Данішевська.

З 2017 року, за даними опитувань, довіра тих громадян, які скористалися судовими послугами, до судової системи підвищується.

У 2020-му кількість тих, хто довіряє судам, вища, ніж тих, хто судам поки що не довіряє. «Попри те що довіра зростає не так швидко, як би цього хотілося, ми на правильному шляху», — резюмувала Валентина Іванівна.

Щоправда, досить низьким залишається рівень довіри тих, хто складає своє враження про діяльність судової системи лише зі ЗМІ. Певна кількість таких людей сьогодні стоїть на вулиці. Ці люди хочуть, щоб в органах суддівського врядування були люди з бездоганною репутацією та доброчесні.

«Гадаю, я висловлю спільну думку про те, що і ми цього прагнемо. Нас закликають не проводити з’їзд. Але це наш конституційний обов’язок. Ми не можемо дослухатися до пропозицій порушувати закон», — підкреслила Голова Верховного Суду. Вона закликала з’їзд обрати сьогодні найдостойніших.

«Тільки в єдності ми зможемо відстоювати свою незалежність. Звісно, і в судовій системі є своя «п’ята колона». Але я переконана, що ті люди, які забули про суддівську присягу або вважають її лише фарсом, рано чи пізно підуть із професії. Або завдяки нашим органам, або завдяки  громадськості. Судова система з часом буде достойно виглядати серед державних органів і здобуде належну повагу від людей», — резюмувала Валентина Данішевська.

Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко також звернувся до делегатів XVIII з’їзду суддів України з вітальним словом.

«Справедливий і незалежний суд — це неодмінна ознака сучасної правової демократичної держави. Для того, щоб бути справедливим, суддя і суд мають бути незалежними. Незалежним має бути суд як інституція. Незалежним має бути суддя як носій судової влади. І питання незалежності сьогодні гостро стоїть на всіх без винятку майданчиках, професійних форумах, у стінах Верховної Ради України, Вищої ради правосуддя. Це пріоритет, який мають забезпечити держава та суспільство для того, щоб отримати справедливий суд», — зазначив пан Овсієнко.

Він зауважив, що функція ВРП щодо захисту суддівської незалежності в діяльності Ради вийшла на перший план. І рішення щодо захисту авторитету правосуддя, питань суддівської незалежності свідчать про те, що вони як суддівська спільнота, конституційний орган суддівського врядування здатні виконувати покладену на них функцію.

«Наше з вами завдання як органу суддівського самоврядування сформувати повноважні органи суддівського врядування для забезпечити їхню сталу, стабільну і незалежну роботу», — резюмував голова ВРП та побажав присутнім суддям мужності й мудрості в прийнятті таких непростих кадрових рішень.

Вы доверяете судам Украины?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...
Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA