Рада ЄС схвалила оновлений Шенгенський прикордонний кодекс — PRAVO.UA Рада ЄС схвалила оновлений Шенгенський прикордонний кодекс — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Рада ЄС схвалила оновлений Шенгенський прикордонний кодекс

Рада ЄС схвалила оновлений Шенгенський прикордонний кодекс

  • 24.05.2024 16:58

У п’ятницю, 24 травня, Рада ЄС остаточно схвалила оновлену версію Шенгенського прикордонного кодексу – збірки правил Євросоюзу щодо управління внутрішніми та зовнішніми кордонами, а також правил, що регулюють прикордонний контроль осіб, які перетинають зовнішні кордони Євросоюзу.

Про це повідомляє пресслужба Ради ЄС.

Регламент запроваджує можливість ухвалення загальноєвропейських заходів, які обмежують доступ громадян третіх країн до ЄС у разі масштабної надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я.  Документ також запроваджує процедуру передання громадян третіх країн, яка допоможе впоратися з вторинним рухом мігрантів (з однієї держави-члена в іншу) і пропонує рішення для ситуацій інструменталізації міграції. Роз’яснення правил щодо поновлення прикордонного контролю гарантуватиме те, щоб вони залишаться крайнім заходом.

У разі великомасштабної надзвичайної ситуації у сфері охорони здоров’я нові правила дають можливість – після рішення Ради – запровадити узгоджені тимчасові обмеження на подорожі на зовнішньому кордоні ЄС. Під час пандемії COVID-19 ЄС міг видавати лише необов’язкові рекомендації щодо обмежень на поїздки до країн-членів. Крім обмежень на подорожі, Рада також може запроваджувати тестування, карантин і самоізоляцію та інші заходи, пов’язані зі здоров’ям, для громадян країн, які не в’їжджають до ЄС.

З метою боротьби з інструменталізацією міграції змінений Шенгенський прикордонний кодекс запропонує державам-членам можливість обмежити кількість пунктів перетину кордону або скоротити години їх роботи, а також дасть змогу посилити заходи прикордонного нагляду на кордоні.

Переглянутий Шенгенський прикордонний кодекс уточнює наявні рамки для повторного запровадження та продовження контролю на внутрішніх кордонах, що можливо, коли існує серйозна загроза громадському порядку або внутрішній безпеці. Держави-члени повинні будуть оцінити необхідність і пропорційність цього рішення та оцінити, чи можливо досягти поставлених цілей іншими засобами.

Крім того, переглянуте положення встановлює максимальну тривалість, протягом якої може зберігатися такий контроль на внутрішніх кордонах. Внутрішній прикордонний контроль, про який було повідомлено Комісії, державам-членам та Європейському парламенту до повторного запровадження, може залишатися в силі протягом максимального строку дії у два роки. У великих виняткових ситуаціях внутрішній прикордонний контроль може бути продовжено ще на 6 місяців із можливістю поновлення один раз на загальну тривалість – один рік.

Нова процедура передання також дозволить державі-члену передавати громадян третіх країн, затриманих у прикордонній зоні та тих, хто незаконно перебуває на її території, до країни-члена, з якої вони прибули безпосередньо. Затримання має відбуватися в рамках двосторонньої співпраці.

Цей регламент набирає чинності на двадцятий день після його публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу і безпосередньо застосовуватиметься в країнах ЄС.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA