прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Прийнято євроінтеграційний закон про узгодження законодавства про фінмоніторинг зі стандартами FATF

Прийнято євроінтеграційний закон про узгодження законодавства про фінмоніторинг зі стандартами FATF

  • 07.09.2022 15:09

Верховна Рада України прийняла в цілому Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення порядку подання інформації, необхідної для проведення фінансового моніторингу» (законопроєкт № 6320)

Законом передбачається, зокрема:

  • частково автоматизувати проведення перевірки відомостей про осіб, що є кінцевими бенефіціарними власниками юридичної особи, поданих до ЄДР в електронній формі, з використанням засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;
  • скасувати вимоги щодо виключно нотаріального засвідчення копій документів, що подаються для підтвердження особи кінцевого бенефіціарного власника;
  • конкретизувати порядок визначення юридичними особами інформації про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності;
  • запровадити обов’язок юридичних осіб, які є засновниками (учасниками) юридичних осіб, та фізичних осіб, які є засновниками (учасниками) юридичних осіб та/або здійснюють вирішальний вплив щодо їх діяльності, надавати на запити юридичних осіб інформацію, необхідну для подання юридичною особою для внесення або актуалізації в ЄДР інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи та інше.

Як розповів голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, цей закон є важливим для початку переговорів про вступ України до Європейського Союзу.

«Прийнятий закон забезпечує повну прозорість кінцевих власників (бенефіціарів) юридичних осіб. А це — контроль за відмиванням грошей за стандартами FATF.

Водночас закон запроваджує спрощену процедуру подання інформації про кінцевих власників (бенефіціарів), в тому числі електронним шляхом, скорочує перелік юридичних осіб, які подають відомості, та скасовує вимоги щодо нотаріального засвідчення копій документів», — зазначив Руслан Стефанчук.

За його словами, всі ці нововведення значно спрощують надання інформації, необхідної для проведення фінансового моніторингу.

У Центрі протидії корупції звертають увагу, що закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування. Водночас юридичним особам, зареєстрованим до набрання чинності цим законом, парламент встановив для подання документів шестимісячний строк із дня набрання чинності відповідними підзаконними нормативними документами. Така норма запроваджена для тих, хто вже подав інформацію на виконання закону та має необхідність її уточнити. Закон також дозволяє подавати та уточнювати інформацію про бенефіціара і через 90 днів із дня припинення або скасування воєнного стану.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA