Право судді на відставку: Велика Палата пояснила, як регулюється звільнення у відставку під час розгляду дисциплінарної скарги — PRAVO.UA Право судді на відставку: Велика Палата пояснила, як регулюється звільнення у відставку під час розгляду дисциплінарної скарги — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Право судді на відставку: Велика Палата пояснила, як регулюється звільнення у відставку під час розгляду дисциплінарної скарги

Право судді на відставку: Велика Палата пояснила, як регулюється звільнення у відставку під час розгляду дисциплінарної скарги

  • 07.09.2021 14:00

Велика Палата Верховного Суду розглянула питання щодо можливості звільнення судді у відставку під час розгляду дисциплінарної скарги.

У постанові від 7 липня 2021 року у справі № 9901/178/20 ВП ВС вказала, що право на зупинення розгляду питання щодо звільнення судді у відставку на час розгляду скарги є дискреційними повноваженнями суб’єкта владних повноважень, оскільки прямого обов’язку щодо необхідності зупинення ВРП розгляду питання про звільнення судді у відставку на час розгляду дисциплінарної скарги стосовно судді чинне законодавство не встановлює.

Право судді на відставку обумовлюється:

  • бездоганною репутацією,
  • неухильним дотриманням вимог закону і принципу верховенства права, присяги судді,
  • дотриманням високих стандартів поведінки з метою зміцнення віри громадян у чесність, незалежність, неупередженість та справедливість суду.

Велика Палата зазначає, що системне тлумачення нормативного регулювання стосовно дисциплінарного провадження щодо судді та правового статусу судді у відставці дає підстави для висновку, що під час вирішенні питання про звільнення судді у відставку за заявою, поданою суддею під час розгляду дисциплінарної справи щодо нього, пріоритетне значення має встановлення/невстановлення в діях такого судді дисциплінарного проступку.

Відсутність у діях судді дисциплінарного проступку є однією з обставин, що підтверджують бездоганну репутацію судді, неухильне дотримання ним вимог закону і принципу верховенства права, присяги судді, дотримання високих стандартів поведінки судді.

Наведений висновок випливає також зі співвідношення обсягу повноважень дисциплінарного органу ВРП під час дисциплінарного провадження щодо судді та повноважень ВРП під час вирішення питання про звільнення судді у відставку.

Згідно з усталеною практикою Великої Палати Верховного Суду саме рішення дисциплінарного органу є рішенням про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA