Переобладнання автомобіля для роботи на газовому паливі слід узгоджувати з МВС — PRAVO.UA Переобладнання автомобіля для роботи на газовому паливі слід узгоджувати з МВС — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Переобладнання автомобіля для роботи на газовому паливі слід узгоджувати з МВС

Переобладнання автомобіля для роботи на газовому паливі слід узгоджувати з МВС

  • 13.01.2022 09:16

Полонський районний суд Хмельницької області відмовив у задоволенні позову жителя Полонного й залишив без змін постанову поліції, якою його визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 статті 121 КУпАП (керування водієм транспортним засобом, що переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів) та статтею 125 КУпАП (інші порушення ПДР).

Водій з Полонного просив суд скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності з накладенням 340 гривень штрафу як незаконну. За його словами, працівники поліції не роз’яснили йому законні права, не провели огляд автомобіля належним чином, не залучали свідків. Додав, що не встановлював газове обладнання й наразі воно не працює та він ним не користується.

Суд звертає увагу, що процедуру переобладнання транспортних засобів, призначених для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, зокрема для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива, визначає Порядок переобладнання транспортних засобів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2010 року № 607.

У ньому йдеться, що таке переобладнання автомобіля може провести суб’єкт господарювання, який має відповідну нормативно-технічну документацію, узгоджену з МВС та Мінінфраструктури, і свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, або власник транспортного засобу.

Як законно здійснити переобладнання автомобіля

Переобладнання автомобіля власником в індивідуальному порядку потрібно погоджувати з територіальним органом із надання сервісних послуг МВС:

  • подати заяву,
  • зазначити відомості про транспортний засіб,
  • вказати вид переобладнання,
  • також надати технічну та іншу інформацію, необхідну для проведення переобладнання.

До заяви про погодження додати копії:

  • свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу,
  • акта проведення його огляду.

Сервісний центр МВС розглядає заяву про погодження і визначає технічну можливість та умови (вимоги) переобладнання транспортного засобу.

«Проте, як вбачається із матеріалів справи та з пояснень позивача, наданих у судовому засіданні, він не заперечує того факту, що в транспортному засобі, яким він керував, встановлено газове обладнання та що в технічному паспорті немає ніяких відміток про це, тобто відсутнє узгодження з територіальними органами з надання сервісних послуг МВС», – зауважує суд.

На думку суду, зміст позовної заяви не спростовує того, що автомобіль позивача було переобладнано без дотриманням відповідних правил, норм і стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху, тому дії працівника поліції щодо притягнення його до адміністративної відповідальності були правомірними.

Рішення не набрало законної сили та може бути оскаржене до апеляційної інстанції.

Читайте також: Судді ОАСК розглянули понад 24 тисячі справ, у 75 % із них суд став на бік позивачів.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA