600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » НААУ надала зауваження та пропозиції до Державної антикорупційної програми на 2023—2025 роки

НААУ надала зауваження та пропозиції до Державної антикорупційної програми на 2023—2025 роки

  • 23.02.2023 15:42

Національна асоціація адвокатів України скерувала до Верховної Ради України зауваження та пропозиції до проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної антикорупційної програми на 2023—2025 роки». Про це повідомляє команда координатора комітетів НААУ.

Відповідний правовий аналіз здійснено комітетом з питань антикорупційної політики та комплаєнсу, що діє у складі НААУ, у відповідь на запит парламентського Комітету з питань правової політики.

Здійснивши правовий аналіз проєкту постанови та безпосередньо Державної антикорупційної програми на 2023—2025 роки й додатків до неї, комітет НААУ дійшов висновку, що, попри загалом позитивний характер нововведень Програми, простежуються певні тенденції та підходи, які не можна сприймати корисними для побудови сучасної національної правової системи та вдосконалення боротьби з корупцією.

Зокрема, зазначається, що цією програмою нав’язується можливість так званого надійного механізму захисту особи, зокрема викривачів корупції, із залученням виключно адвокатів із центрів безоплатної правової допомоги. Передбачається втілення в кримінально-процесуальне законодавство припису, що судовий розгляд кримінальних проваджень щодо корупційних та пов’язаних із корупцією кримінальних правопорушень має здійснюватися хоча б за участі одного адвоката. Пропонується розглянути доцільність спрощення процедур здійснення окремих слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, а також розглядається можливість розширення повноважень Національного антикорупційного бюро України щодо укладення угод про визнання винуватості.

Більш детально із зауваженнями та пропозиціями можна ознайомитися за посиланням.

Поділитися
Теги НААУ

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

unnamed
tg-10
Slide

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA