Ми не можемо підтримати участь іноземних міжнародних експертів у процесі обрання влади - Лідія Ізовітова, голова НААУ — PRAVO.UA Ми не можемо підтримати участь іноземних міжнародних експертів у процесі обрання влади - Лідія Ізовітова, голова НААУ — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Ми не можемо підтримати участь іноземних міжнародних експертів у процесі обрання влади – Лідія Ізовітова, голова НААУ

Ми не можемо підтримати участь іноземних міжнародних експертів у процесі обрання влади – Лідія Ізовітова, голова НААУ

  • 03.03.2021 12:40

Основні засади розвитку інституту адвокатури в Україні обговорили на Всеукраїнському форумі «Україна 30». Модератором сесії виступив Олександр Дроздов, голова Комітету з питань безоплатної правової допомоги, що діє у складі Національної асоціації адвокатів України, заслужений юрист України.

Лідія Ізовітова, голова Національної асоціації адвокатів України та Ради адвокатів України, заслужений юрист України, зосередилася на проблемах адвокатури, адже без подолання наявних проблем жодного розвитку інституції бути не може.

Пані Ізовітова зауважила, що закон забороняє втручання в адвокатську діяльність, проте щоденно є факти такого втручання.

«Законом заборонено, але проводяться стосовно адвокатів оперативно-розшукові заходи та слідчі дії. Законом заборонено, але проводяться огляд, витребування і вилучення документів адвоката, пов’язані з провадженням його професійної діяльності. Також ми спостерігаємо ототожнювання адвоката з клієнтом», — перелічила Лідія Ізовітова.

Також голова НААУ повідомила про те, що адвокатів почали залучати до конфіденційної співпраці з правоохоронними органами, що призводить до розкриття адвокатської таємниці, яку йому повідав клієнт. З’явилися провокатори-викривачі, цю проблему також імплементували правоохоронні органи, і адвокатура з цим бореться. Також повсякчас відбувається втручання в приватне життя адвоката, незаконні обшуки.

Лідія Ізовітова окрему увагу звернула на те, що правоохоронці починають тлумачити законну адвокатську діяльність як незаконну. Зокрема, мова йде про неприйнятні повідомлення про підозру декільком адвокатам за надання ними професійної допомоги — складання процесуальних документів.

Голова НААУ також зосередилася і на правосудді. Вона звернула увагу на те, що низкою законопроєктів передбачено створення етичних органів з питань доброчесності для перевірки майбутніх членів ВККС і ВРП із залученням міжнародних експертів.

«Якщо за Конституцією України в Україні діє народовладдя, то іншовладдя бути не може. Участь будь-яких іноземних міжнародних експертів — це участь іншовладдя. І ми не можемо це підтримати. Владу в Україні – і законодавчу, і виконавчу, і судову – мають призначати та обирати виключно українці. Ми на цьому стоїмо», — заявила Лідія Павлівна.

Михайло Ілляшев, керуючий партнер ЮФ «Ілляшев та Партнери», заслужений юрист України, адвокат, розвинув тему ототожнювання клієнта з його адвокатом. Він навів низку відповідних прикладів зі ЗМІ. Пан Ілляшев зазначив, що адвокати оцінюють майбутні ризики під час прийняття доручення від клієнта і дедалі частіше відмовляють так званим токсичним клієнтам.

«А чим же займаються адвокати? Серед їхніх обов’язків — захист клієнта в кримінальному провадженні. Так, адвокати захищають злочинців», — нагадав Михайло Ілляшев. І якщо подивитись на жалюгідно мізерну кількість виправдувальних вироків, то стає зрозуміло, що адвокат захищає злочинця в переважній більшості випадків.

Він нагадав про Нюрнберзький трибунал, де підсудні нацисти мали своїх адвокатів. І жоден із тих захисників не опинився в смітнику, не був облитий зеленкою. Завдяки професійній роботі адвокатів трибунал зміг виділити злочинців і покарати їх.

У чому ж полягає ототожнення? З боку громадян, ЗМІ – це осуд, образи честі та гідності, дискримінація, а з боку правоохоронних органів — підозра в тому, що адвокат є співучасником злочину.

«Та діяльність, якою ми займаємося в Комітеті захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності, простору для дипломатії не залишає. Справді, для чого працювати у змагальному процесі, коли можна просто засунути свого носа в адвокатське досьє і ознайомитися з конфіденційною інформацією?» — зіронізував Євгеній Солодко, партнер ЮФ Sayenko Kharenko, адвокат, розповідаючи про методи роботи правоохоронців.

Він зосередився на роботі Комітету, самоорганізації спільноти, кричущих випадках протистояння адвокатів і силовиків і сказав, що попри зменшення кількості незаконних обшуків в адвокатських офісах, напруга у взаємовідносинах залишилась.

«Не можна сказати, що обшуки припинилися, проте зараз вони відбуваються процедурно», — поділився пан Солодко.

За його словами, чинного законодавчого поля для захисту адвокатів бракує, а чинні гарантії адвокатської діяльності — не виконуються.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA