Комітет Гетманцева рекомендує прийняти в цілому законопроєкт «Про кредитні спілки» — PRAVO.UA Комітет Гетманцева рекомендує прийняти в цілому законопроєкт «Про кредитні спілки» — PRAVO.UA
600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Українські » Комітет Гетманцева рекомендує прийняти в цілому законопроєкт «Про кредитні спілки»

Комітет Гетманцева рекомендує прийняти в цілому законопроєкт «Про кредитні спілки»

  • 02.12.2021 17:26

Сьогодні Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні розглянув декілька цікавих законопроєктів, зокрема законопроєкт “Про кредитні спілки”, на які слід звернути увагу.

Кредитні спілки

Комітет розглянув проєкт Закону «Про кредитні спілки» № 5125, скерований ВРУ в Комітет на доопрацювання і внесення у повторному другому читанні.

У проєкті пропонується визначити:

  • правовий статус;
  • порядок створення;
  • порядок діяльності та припинення діяльності кредитних спілок та їх об’єднань;
  • основні засади захисту прав і законних інтересів членів кредитних спілок, а також порядок здійснення державного регулювання та нагляду за їх діяльністю тощо. Водночас із дня введення в дію закону, проєкт якого розглядається, передбачається визнати таким, що втратив чинність, чинний Закон «Про кредитні спілки».

Одна із авторів законопроєкту, народний депутат Вікторія Кінзбурська, поінформувала, що під час доопрацювання законопроєкту від народних депутатів додатково надійшло 65 пропозицій.

«Нові враховані пропозиції відображають результати додаткового техніко-юридичного узгодження тексту проєкту та не містять концептуальних змін», – сказала Вікторія Кінзбурська.

Водночас до законопроєкту додано нове доручення Кабінету Міністрів спільно з Національним банком України та Офісом Генерального прокурора:

  • підготувати план заходів щодо можливих шляхів врегулювання проблеми повернення втрачених заощаджень у кредитних спілках, яким анульовано ліцензії.

Члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді за підсумками розгляду законопроєкту № 5125 у повторному другому читанні прийняти його в цілому з необхідним техніко-юридичним доопрацюванням.

Щодо податків у спортивній сфері

Комітет повторно розглянув у другому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки сфери спорту» (№ 4577).

Проєктом пропонується запровадити знижену ставку податку на додану вартість у розмірі 7% при оподаткуванні операцій з реалізації квитків на спортивні заходи всеукраїнського та міжнародного рівня, які проводяться в Україні.

Данило Гетманцев зауважив, що рішення щодо цього законопроєкту потребує перегляду, оскільки він був викладений у новий редакції з метою реалізації рішення Комітету про обмеження дії пільгові ставки двома роками – до 1 січня 2024 року.

Також, за його словами, пропонується додати нову поправку, якою звільнити від оподаткування військовим збором та податком на доходи фізичних осіб дохід у вигляді допомоги, що виплачується (надається) за рахунок державного бюджету в рамках програми підтримки бізнесу і громадян під час пандемії COVID-19.

Народні депутати ухвалили рішення переглянути рішення Комітету від 17 листопада 2021 року щодо законопроєкту і врахувати запропоновані зміни.

Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти проєкт Закону № 4577 у другому читанні та в цілому у затвердженій редакції.

Щодо міжнародних поштових відправлень

Також Комітет повторно розглянув у другому читанні проєкти Законів «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях)» (№ 4278) і «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування)» (№ 4279).

Данило Гетманцев зазначив, що рішенням Комітету була підтримана поправка в законопроєкті №4279, якою запроваджується ідентифікація для отримувачів посилок. Водночас, за його словами, це положення може бути не підтримано народними депутатами у сесійній залі.

Комітет ухвалив рішення у законопроєкті № 4279 врахувати повністю поправку № 35, яка містить положення про ідентифікацію. Перехідні положення доповнити положенням, що вимоги до ідентифікації отримувачів посилок вступають в силу через рік після набуття чинності законом.

Народні депутати також узгодили терміни набуття чинності двома законопроєктами.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроєкти № 4278 і № 4279 у другому читанні і в цілому.

Митні декларації

Комітет також підтримав проєкт Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо урегулювання процедури складання митних декларацій на товари, які підпадають під різні товарні підпозиції згідно з УКТЗЕД, відповідно до Митного кодексу Європейського Союзу» (№ 4517) і рекомендував Верховній Раді прийняти його у другому читанні та в цілому.

Проєктом закону пропонується передбачити:

  • спрощене декларування партії товарів, які класифікуються в різних товарних підпозиціях згідно з УКТЗЕД (на рівні перших шести знаків) за одним класифікаційним кодом згідно з УКТЗЕД, за умови, що цьому коду відповідає найбільша ставка мита з товарної підпозиції у межах однієї товарної позиції;
  • поширення спрощеного декларування партії товарів, які класифікуються в різних товарних підпозиціях УКТЗЕД, на експорт товарів;
  • порядок перерахунку специфічної ставки мита в адвалорну для справляння мита за найбільшою ставкою з товарної підпозиції УКТЗЕД у межах однієї товарної позиції.

Окрім того, під час засідання Комітет затвердив Рішення про результати заслуховування керівництва Державної митної служби України щодо стану забезпечення реалізації державної митної політики у поточному році та планів щодо організації роботи і розвитку митної справи у 2022 році.

Під час обговорення голова Комітету наголосив:

«У нас є завдання для митниці щодо збільшення надходжень до державного бюджету, які повинні перевищувати доведені індикативи саме за рахунок детінізації і боротьби з контрабандою».

Він також додав, що у разі невиконання завдань будуть ухвалюватися кадрові рішення.

Читайте також: Парламент прийняв державний бюджет на 2022 рік

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA