Сьогодні Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні розглянув декілька цікавих законопроєктів, зокрема законопроєкт “Про кредитні спілки”, на які слід звернути увагу.
Комітет розглянув проєкт Закону «Про кредитні спілки» № 5125, скерований ВРУ в Комітет на доопрацювання і внесення у повторному другому читанні.
У проєкті пропонується визначити:
Одна із авторів законопроєкту, народний депутат Вікторія Кінзбурська, поінформувала, що під час доопрацювання законопроєкту від народних депутатів додатково надійшло 65 пропозицій.
«Нові враховані пропозиції відображають результати додаткового техніко-юридичного узгодження тексту проєкту та не містять концептуальних змін», – сказала Вікторія Кінзбурська.
Водночас до законопроєкту додано нове доручення Кабінету Міністрів спільно з Національним банком України та Офісом Генерального прокурора:
Члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді за підсумками розгляду законопроєкту № 5125 у повторному другому читанні прийняти його в цілому з необхідним техніко-юридичним доопрацюванням.
Комітет повторно розглянув у другому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки сфери спорту» (№ 4577).
Проєктом пропонується запровадити знижену ставку податку на додану вартість у розмірі 7% при оподаткуванні операцій з реалізації квитків на спортивні заходи всеукраїнського та міжнародного рівня, які проводяться в Україні.
Данило Гетманцев зауважив, що рішення щодо цього законопроєкту потребує перегляду, оскільки він був викладений у новий редакції з метою реалізації рішення Комітету про обмеження дії пільгові ставки двома роками – до 1 січня 2024 року.
Також, за його словами, пропонується додати нову поправку, якою звільнити від оподаткування військовим збором та податком на доходи фізичних осіб дохід у вигляді допомоги, що виплачується (надається) за рахунок державного бюджету в рамках програми підтримки бізнесу і громадян під час пандемії COVID-19.
Народні депутати ухвалили рішення переглянути рішення Комітету від 17 листопада 2021 року щодо законопроєкту і врахувати запропоновані зміни.
Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти проєкт Закону № 4577 у другому читанні та в цілому у затвердженій редакції.
Також Комітет повторно розглянув у другому читанні проєкти Законів «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях)» (№ 4278) і «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях та порядку їх декларування)» (№ 4279).
Данило Гетманцев зазначив, що рішенням Комітету була підтримана поправка в законопроєкті №4279, якою запроваджується ідентифікація для отримувачів посилок. Водночас, за його словами, це положення може бути не підтримано народними депутатами у сесійній залі.
Комітет ухвалив рішення у законопроєкті № 4279 врахувати повністю поправку № 35, яка містить положення про ідентифікацію. Перехідні положення доповнити положенням, що вимоги до ідентифікації отримувачів посилок вступають в силу через рік після набуття чинності законом.
Народні депутати також узгодили терміни набуття чинності двома законопроєктами.
Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроєкти № 4278 і № 4279 у другому читанні і в цілому.
Комітет також підтримав проєкт Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо урегулювання процедури складання митних декларацій на товари, які підпадають під різні товарні підпозиції згідно з УКТЗЕД, відповідно до Митного кодексу Європейського Союзу» (№ 4517) і рекомендував Верховній Раді прийняти його у другому читанні та в цілому.
Проєктом закону пропонується передбачити:
Окрім того, під час засідання Комітет затвердив Рішення про результати заслуховування керівництва Державної митної служби України щодо стану забезпечення реалізації державної митної політики у поточному році та планів щодо організації роботи і розвитку митної справи у 2022 році.
Під час обговорення голова Комітету наголосив:
«У нас є завдання для митниці щодо збільшення надходжень до державного бюджету, які повинні перевищувати доведені індикативи саме за рахунок детінізації і боротьби з контрабандою».
Він також додав, що у разі невиконання завдань будуть ухвалюватися кадрові рішення.
Читайте також: Парламент прийняв державний бюджет на 2022 рік
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…