600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » КГС ВС: у позовному провадженні в межах справи про банкрутство апелянт не зобов’язаний надсилати копію апеляційної скарги всім учасникам справи про банкрутство

КГС ВС: у позовному провадженні в межах справи про банкрутство апелянт не зобов’язаний надсилати копію апеляційної скарги всім учасникам справи про банкрутство

  • 12.05.2023 18:07

У разі апеляційного оскарження рішення, ухваленого в позовному провадженні в межах справи про банкрутство, скаржник зобов’язаний надіслати копію апеляційної скарги лише учасникам справи позовного провадження, а не всім учасникам справи про банкрутство.

На це звернув увагу Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду у постанові від 26 квітня 2023 року у справі № 914/2441/15 (914/841/22).

У цій справі КГС ВС вирішував питання щодо наявності або відсутності обов’язку заявника апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції у позовному провадженні в межах справи про банкрутство надсилати копію апеляційної скарги всім учасникам справи про банкрутство.

Обставини справи

Апеляційний господарський суд повернув апеляційну скаргу скаржнику, який надіслав копію апеляційної скарги лише учасникам позовного провадження в межах справи про банкрутство.

Своєю ухвалою апеляційний суд зобов’язував усунути недоліки апеляційної скарги, зокрема надання доказів надіслання апеляційної скарги всім учасникам справи про банкрутство.

Висновки ВС

  • КГС ВС визнав неправомірними висновки апеляційного суду та з огляду на позиції ВП ВС (у справі № 918/335/17) та ВС у складі колегії суддів палати для розгляду справ про банкрутство КГС (у справі № 910/11664/20) вказав на таке.
  • У справах про банкрутство склад учасників справи визначається КУзПБ, натомість справи позовного провадження (які розглядаються в межах справи про банкрутство в порядку статті 7 КУзПБ) мають суб’єктний склад сторін спору, що визначається ГПК України.
  • Суб’єктний склад учасників господарського процесу в межах позовного провадження відповідно до ГПК України не є тотожним складу учасників у справі про банкрутство за КУзПБ.
  • У розумінні положень статті 7 КУзПБ, пункту 3 частини 3 статті 258, статті 259 ГПК України учасниками позовного провадження, що розглядається в межах справи про банкрутство, яким заявник апеляційної скарги зобов’язаний надіслати копію скарги, є саме особи, визначені статтями 41, 45 ГПК України.

«У справі, що переглядається, такими особами є позивач і відповідач, а не всі учасники справи про банкрутство, визначені статтею 1 КУзПБ, як помилково вказав суд апеляційної інстанції в оскаржуваній ухвалі», — виснував КГС ВС.

Також читайте: Зберігання вогнепальної зброї, якщо воно пов’язане із захистом держави, не є кримінальним правопорушенням — ККС ВС

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

IkarPapuga600x90
DorZab600x90
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA