Про плани економічного відновлення України та виправлення її фінансового стану у відкритому інтерв’ю в рамках IX Business & Legal Tax Forum розповів перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.
Інтерв’ю провела старший партнер АК «Соколовський і Партнери» Тетяна Лисовець.
Відповідаючи на запитання Тетяни Лісовець про організацію роботи Національної ради з відновлення України від наслідків війни та про співпрацю з міжнародними партнерами України, пан Железняк підкреслив, що Національна рада є умовно квазіорганом, який створено указом Президента України.
Він має напрацювати план за, умовно, трьома частинами:
За словами Ярослава Железняка, Національна рада розділена на 23 комітети, робота яких між собою пов’язана.
До роботи залучено більш ніж 2 тисячі експертів. Паралельно майже до кожного комітету залучено представників Європейської комісії. Агреговану позицію комітету розглядає консалтингова компанія, яка залучена на умовах меморандуму.
Також працює наглядова рада, більшість складу якої — іноземні представники, вона контролює прогрес напрацювань.
Фіналізація напрацювань плану відновлення може відбутися протягом двох тижнів, зауважив спікер.
Він буде представлений на розгляд наглядової ради та Національної ради з відновлення України від наслідків війни. А також на Конференції з реформ у Лугано, де зберуться ключові донори і партнери з відновлення України, які мають надати гроші.
«Головна ціль, щоби під цей план була підтримка партнерів, тому що він достатньо амбіційний. Там доволі велика потреба в грошах», — підкреслив Ярослав Железняк.
На думку пана Железняка, це не буде політика затягування поясів.
Обґрунтування:
«Досвід усіх країн, які відновлювались після війни, показує, що працює тільки ліберальна політика», — зауважив пан Железняк.
Що стосується застосування непрямих методів оподаткування, то, на переконання спікера, діалог на цю тему закритий на найближчий час, а податкову амністію потрібно буде продовжувати.
«Все ж таки війна стимулює те, щоб якось відбілювали гроші. Будь-яка податкова амністія базується на довірі до інституції. Але поки що з опитування бізнес-асоціацій я такої довіри до державних інституцій не бачу. Сподіваюсь, що вона з’явиться разом із реформами», — підкреслив Ярослав Железняк.
Відповідаючи на запитання Тетяни Лисовець про те, які найбільш реалістичні джерела і механізми для відшкодування, спікер підкреслив, що насамперед це гроші партнерів і донорів України. Будь-які конфіскації потребують внесення змін до законодавства, це довго і важко.
«Росія точно не та країна, яка буде сплачувати борги. Тому розраховуємо передусім на гроші донорів», — підсумував Ярослав Железняк.
IX Business & Legal Tax Forum продовжить свою роботу завтра, 16 червня. У фокусі обговорення — актуальні податкові консультації (податковий режим «Дія.Сіті», спрощена система оподаткування в умовах воєнного стану, основні зміни в адмініструванні податків), а також розвиток судової практики щодо податкових правовідносин.
IX Business & Legal Tax Forum проводиться газетою «Юридична практика». Стратегічним партнером заходу стала компанія STRON, професійним партнером — Amber Law Company.
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…