IX BUSINESS & LEGAL TAX FORUM. Податкова політика буде ліберальною — Ярослав Железняк — PRAVO.UA IX BUSINESS & LEGAL TAX FORUM. Податкова політика буде ліберальною — Ярослав Железняк — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » IX BUSINESS & LEGAL TAX FORUM. Податкова політика буде ліберальною — Ярослав Железняк

IX BUSINESS & LEGAL TAX FORUM. Податкова політика буде ліберальною — Ярослав Железняк

  • 15.06.2022 17:19

Про плани економічного відновлення України та виправлення її фінансового стану у відкритому інтерв’ю в рамках IX Business & Legal Tax Forum розповів перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Інтерв’ю провела старший партнер АК «Соколовський і Партнери» Тетяна Лисовець.

Як працює Національна рада з відновлення України від наслідків війни

Відповідаючи на запитання Тетяни Лісовець про організацію роботи Національної ради з відновлення України від наслідків війни та про співпрацю з міжнародними партнерами України, пан Железняк підкреслив, що Національна рада є умовно квазіорганом, який створено указом Президента України.

Він має напрацювати план за, умовно, трьома частинами:

  • що робити зараз, як реагувати на всі виклики;
  • що потрібно робити на перемогу;
  • що потрібно робити після перемоги.

За словами Ярослава Железняка, Національна рада розділена на 23 комітети, робота яких між собою пов’язана.

До роботи залучено більш ніж 2 тисячі експертів. Паралельно майже до кожного комітету залучено представників Європейської комісії. Агреговану позицію комітету розглядає консалтингова компанія, яка залучена на умовах меморандуму.

Також працює наглядова рада, більшість складу якої —  іноземні представники, вона контролює прогрес напрацювань.

Фіналізація напрацювань плану відновлення може відбутися протягом двох тижнів, зауважив спікер.

Він буде представлений на розгляд наглядової ради та Національної ради з відновлення України від наслідків війни. А також на Конференції з реформ у Лугано, де зберуться ключові донори і партнери з відновлення України, які мають надати гроші.

«Головна ціль, щоби під цей план була підтримка партнерів, тому що він достатньо амбіційний. Там доволі велика потреба в грошах», — підкреслив Ярослав Железняк.

 Як буде розвиватися податкова і митна політика?

На думку пана Железняка, це не буде політика затягування поясів.

Обґрунтування:

  • позиція партнерів зводиться до того, щоб нові правила податкової політики не змінювалися згодом та щоб це не порушувало загальну логіку, прийняту в ЄС;
  • прозоре наповнення держбюджету. Кожну пільгу буде необхідно обґрунтовувати, бо якщо вона призведе до втрат бюджету, то партнери будуть закривати це за свій рахунок;
  • обговорюється достатньо ліберальне бачення.

«Досвід усіх країн, які відновлювались після війни, показує, що працює тільки ліберальна політика», — зауважив пан Железняк.

Податкова амністія і непрямі методи оподаткування

Що стосується застосування непрямих методів оподаткування, то, на переконання спікера, діалог на цю тему закритий на найближчий час, а податкову амністію потрібно буде продовжувати.

«Все ж таки війна стимулює те, щоб якось відбілювали гроші. Будь-яка податкова амністія базується на довірі до інституції. Але поки що з опитування бізнес-асоціацій я такої довіри до державних інституцій не бачу. Сподіваюсь, що вона з’явиться разом із реформами», — підкреслив Ярослав Железняк.

Компенсаційні джерела

Відповідаючи на запитання Тетяни Лисовець про те, які найбільш реалістичні джерела і механізми для відшкодування, спікер підкреслив, що насамперед це гроші партнерів і донорів України. Будь-які конфіскації потребують внесення змін до законодавства, це довго і важко.

«Росія точно не та країна, яка буде сплачувати борги. Тому розраховуємо передусім на гроші донорів», — підсумував Ярослав Железняк.

IX Business & Legal Tax Forum продовжить свою роботу завтра, 16 червня. У фокусі обговорення — актуальні податкові консультації (податковий режим «Дія.Сіті», спрощена система оподаткування в умовах воєнного стану, основні зміни в адмініструванні податків), а також розвиток судової практики щодо податкових правовідносин.

IX Business & Legal Tax Forum проводиться газетою «Юридична практика». Стратегічним партнером заходу стала компанія STRON, професійним партнером — Amber Law Company.

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA