ІІ White-Collar Crime Forum: Євген Грушовець розповів про тренди Military Crimes — PRAVO.UA ІІ White-Collar Crime Forum: Євген Грушовець розповів про тренди Military Crimes — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ІІ White-Collar Crime Forum: Євген Грушовець розповів про тренди Military Crimes

ІІ White-Collar Crime Forum: Євген Грушовець розповів про тренди Military Crimes

  • 22.05.2024 13:58

Роботу ІІ White-Collar Crime Forum продовжила спеціальна доповідь Євгена Грушовця, партнера Ario Law Firm, голови Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України. Він розповів про Military Crimes і тренди WCC в оборонній сфері.

«Тренди в оборонній сфері — куди не глянь, завжди дуже великі цифри, великі об’єми, великі суми коштів, які виділяються не тільки в Україні, але і в Україну. На сьогодні за бажання будь-якого правоохоронця можна реєструвати кримінальні провадження на будь-якого суб’єкта відносин у воєнній сфері, тому що будь-яке рішення може дуже дорого коштувати та обов’язково впливає на життя десятків і сотень тисяч людей», — зазначив пан Грушовець.

Він прокоментував специфіку нелетальних і летальних закупівель Міноборони та зосередився на нюансах взаємовідносин правоохоронців та оборонної сфери. Доповідач висловив думку, що методологія розслідування кримінальних правопорушень у сфері летальних закупівель повинна змінюватись, оскільки потрібно розуміти цей дуже специфічний ринок із колосальними сумами.

Говорячи про Military Crimes, Євген Грушовець нагадав, що статтею 216 КПК України визначено вичерпний перелік статей та правоохоронних органів, які відповідно до покладених обов’язків повинні здійснювати досудове розслідування.

Доповідач зауважив, що в розрізі розслідування злочинів в оборонному секторі правоохоронні органи часто застосовують прийом «здвоєння» кримінального провадження. Наприклад, за одним фактом Нацполіція розслідує шахрайство, ДБР — зловживання посадових осіб, НАБУ — корупційні злочини.

«Кожне кримінальне провадження, відомості про яке внесено до ЄРДР, передбачає комплекс заходів щодо Міноборони та контрагентів. За два місяці в департаменті ресурсного забезпечення Міноборони було проведено 60 слідчих дій, 50% з яких проведено СБУ. З одного боку, дуже добре, що є така активність, але хотілось би, щоб вона приносила результат», — прокоментував Євген Грушовець, наголосивши на важливості дотримання правил підслідності, встановлених КПК.

На продовження свого виступу пан Грушовець навів приклади резонансних кримінальних кейсів в оборонній сфері: закупівель продуктів харчування, справи «Львівського арсеналу», компанії «Альфа», ARCHER, справи Гринкевичів. Він прокоментував складнощі, які виникають із кваліфікацією окремих епізодів, і наголосив, що правоохоронці мають розуміти цей ринок та особливості його функціонування.

«В умовах війни правоохоронні органи повинні враховувати ту обставину, що коли виробник чи постачальник відволікається на якісь подеколи штучно створені проблеми, це все зменшує темп розвитку та не наближає нас до перемоги. Не можу стверджувати, що ми повинні закрити очі на зловживання (думаю, вони є), але рівень правоохоронних органів, їхніх працівників повинен зростати, це очевидно, — закликав Євген Грушовець. — Наше завдання, так само як і завдання правоохоронних органів, робити все щоб вітчизняні виробники не зазнавали тиску з боку правоохоронних органів та мали можливості вирішувати інші свої проблеми».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA