прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » ЄС та його країни-партнери обстоюють призупинення роботи росії та білорусі у Всесвітній митній організації

ЄС та його країни-партнери обстоюють призупинення роботи росії та білорусі у Всесвітній митній організації

  • 28.05.2022 15:30

Члени – держави ЄС та його країни-партнери (зокрема США, Велика Британія, Австралія, Канада та інші) виступили із заявою обмежити або призупинити участь рф та рб у роботі Всесвітньої митної організації (ВМО).

У своїй заяві Європейський Союз та його країни-партнери висловили підтримку Україні та засудили вторгнення росії за участі білорусі:

«Дії російського керівництва є неспровокованим і невиправданим нападом на суверенну демократичну державу, а також кричущим порушенням норм міжнародного права, статуту ООН та основоположних принципів міжнародного права, включаючи повагу до суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України. Це вторгнення ставить під серйозний сумнів повагу рф до всіх міжнародних інститутів, дисциплін і норм».

У заяві країни-підписанти нагадали, що ВМО:

  • була створена з метою сприяння співпраці між її членами щодо митних питань,
  • має на меті об’єднати митниці для забезпечення безпечного та успішного світу.

Однак агресія путіна за активної підтримки білоруського режиму щодо іншого члена Всесвітньої митної організації, крім непрощенного насильства, заподіяного цивільному населенню та інфраструктурі, поширилася на митні об’єкти та здійснення митної справи одного з членів ВМО. Зокрема, росія знищила всі пункти пропуску на кордоні між Україною та рф і рб. Тому було б недоречним, щоб ВМО залишилась нейтральною та ігнорувала цю агресію безпрецедентного масштабу з боку одного члена до іншого.

ЄС та його країни-партнери заявили, що будуть використовувати всі можливі способи, щоб обмежити або іншим чином фактично призупинити участь російської федерації та республіки білорусь у роботі ВМО.

Яким чином можна припинити участь російської федерації та республіки білорусь у роботі ВМО

Такі дії можуть включати:

недопущення головування рф та рб у роботі всіх органів Всесвітньої митної організації, включаючи Політичну комісію, Фінансовий комітет та Ревізійний комітет.

З міркувань безпеки та для того, щоб дати можливість усім членам продовжити роботу на основі співпраці та довіри, участь представників росії та білорусі у всіх робочих органах Всесвітньої митної організації є недоречною.

Також країни – підписанти заяви вимагають призупинити всі програми фінансування рф та рб, які здійснюються Всесвітньою митною організацією, щоб гарантувати, що їх виконання або продовження не сприятиме, навіть непрямим чином, фінансуванню воєнної агресії проти України.

Наприкінці заяви країни-підписанти закликають Всесвітню митну організацію зробити все можливе, щоб допомогти українській митниці вести свою діяльність всупереч цій агресії, та обіцяють й надалі закликати рф та рб виконувати свої міжнародні обов’язки щодо підтримки міжнародного миру та безпеки.

26 лютого Держмитслужба України закликала припинити членство росії та білорусі у складі ВМО.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA