прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Як перевірятимуть бізнес щодо завищення цін на товари: роз’яснення ДПС України

Як перевірятимуть бізнес щодо завищення цін на товари: роз’яснення ДПС України

  • 03.05.2022 13:19

Податкові органи розпочинають проведення фактичних перевірок платників податків, щодо яких надійшла інформація про недотримання законодавства сфері ціноутворення.

На порушників очікують вилучення необґрунтовано одержаної виручки та штраф.

Про це повідомляє ДПС України.

Повноваження на здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення відповідно до Закону України «Про ціни і ціноутворення» тимчасові. Вони діятимуть на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Такі повноваження податковим органам Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо адміністрування окремих податків у період воєнного, надзвичайного стану» № 2173-IX від 1 квітня 2022 року.

Податківці не здійснюватимуть контроль за ціновою і тарифною політикою у сферах енергетики та комунальних послуг.

«Відтепер і до припинення або скасування воєнного стану в Україні податкові органи здійснюватимуть контроль за дотриманням платниками податків вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки), крім контролю цінової і тарифної політики у сферах енергетики та комунальних послуг шляхом проведення фактичних перевірок», — повідомляють у ДПС України.

Перевірки будуть проводитися у випадку:

  • отримання державними органами або органами місцевого самоврядування інформації, що свідчить про можливі порушення платником податків законодавства про ціни і ціноутворення;
  • отримання письмового звернення покупця (споживача) про порушення платником податків установленого порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

ДПС закликає платників податків не допускати необґрунтованого підвищення цін на товари, що мають істотну соціальну значущість для населення, та попереджає про встановлену законодавством відповідальність (вилучення необґрунтовано одержаної виручки та штраф).

Також читайте: НБУ оновив підстави для штрафу

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA