Естонія та Латвія: росія вчиняє геноцид українців — PRAVO.UA Естонія та Латвія: росія вчиняє геноцид українців — PRAVO.UA
прапор_України
прапор_України

Генеральний партнер 2023 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Естонія та Латвія: росія вчиняє геноцид українців

Естонія та Латвія: росія вчиняє геноцид українців

  • 21.04.2022 15:17

Сьогодні, 21 квітня, парламент Естонії – Рійгікогу визнав, що росія вчиняє геноцид українців. Йдеться про масові звірства у Бучі, Бородянці, Гостомелі, Ірпені та Маріуполі. Також сьогодні Сейм Латвії підтримав заяву про російську агресію та військові злочини в Україні, визнавши це геноцидом українського народу.

Річард Коль, голова Комітету закордонних справ Сейму, наголосив:

«Латвія та її суспільство показали свою непохитну підтримку, лояльність і солідарність з Україною та її народом. Прийнявши цю заяву одностайно, ми продовжуємо це робити. Ми не повинні забувати про головний нинішній пріоритет — захистити населення України від подальших злочинів проти людяності та допомогти Україні звільнити її землю від окупантів. Цього можна досягти лише шляхом невідкладного та негайного розширення постачання зброї в Україну та припинення імпорту викопної енергії з росії Європейським Союзом. Подальше фінансування російської військової машини є морально невиправданим і стратегічно недалекоглядним. Щоб відмовитися від цього, західним лідерам знадобиться значна політична мужність».

Верховна Рада України тиждень тому, 14 квітня, офіційно визнала геноцидом українського народу дії, які вчиняє росія. Тоді ж наш  парламент звернувся із закликом визнати, що росія вчиняє геноцид українців. Такий заклик був скерований до ООН, Європарламенту, парламентських асамблей Ради Європи, ОБСЄ, НАТО та міжнародної спільноти. Український парламент просив визнання вчинення росією геноциду українського народу, а також злочинів проти людяності та воєнних злочинів на території України.

Підтримка України країнами Балтії

Також сьогодні Сейм Латвії, окрім заяви про геноцид, підтримав зміни до Закону про громадянство, відповідно до яких особи, які підтримують воєнні злочини, можуть бути позбавлені громадянства Латвії.

Зокрема, такі рішення можуть бути ухвалені щодо особи, яка:

  • надала значну фінансову, матеріальну, пропагандистську, технологічну чи іншу підтримку особам, державам чи іншим утворенням, які здійснили такі дії, як злочини проти миру, геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини, які загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності демократій чи конституційному ладу;
  • брала участь у таких діях.

Нагадаємо, що в латвійській Юрмалі чималу кількість нерухомості мають громадяни росії, в тому числі публічні особи.

Крім того, два дні тому парламент Литви заборонив публічну демонстрацію літери Z та георгіївської стрічки. Учора парламент Молдови підтримав таку саму заборону.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
155479
600х90.gif
баннер_600_90px_2
600-90_WAIT
tg-10

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA