600-90_WAIT
прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Доступ до інформації про учасників ринку небанківських фінпослуг обмежено

Доступ до інформації про учасників ринку небанківських фінпослуг обмежено

  • 04.05.2022 15:08

На час дії воєнного стану доступ до інформації про учасників ринку небанківських фінансових послуг обмежується. Рішення ухвалене Національним банком України для уникнення незаконного використання агресором цих даних.

Так, регулятор обмежив відкритий доступ користувачів до даних з окремих реєстрів та переліків. Зокрема, Державного реєстру фінансових установ, реєстру колекторських компаній, Державного реєстру страхових та перестрахових брокерів, переліку небанківських фінансових груп тощо.

Крім того, припинено доступ до Комплексної інформаційної системи Національного банку України (далі – КІС НБУ). Доступ до цієї системи надаватиметься авторизованим у КІС НБУ надавачам фінансових послуг.

Упродовж дії воєнного стану інформація про структуру власності надавачів фінансових послуг та колекторських компаній не буде розміщуватися на сайті НБУ. Доступ до такої інформації, розміщеної раніше, з 22 квітня буде закритий. Отримати ці дані юридичні та фізичні особи України зможуть отримати за визначеною процедурою.

Небанківські фінансові установи, юридичні особи, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги, колекторські компанії протягом дії воєнного стану в Україні не зобов’язані розміщувати відомості про свою структуру власності на власних вебсайтах.

Зміни передбачені постановою Правління Національного банку України від 20 квітня 2022 року № 77 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року № 39».

Постанова набрала чинності з 22 квітня 2022 року.

Доступ користувачів до інформації з реєстрів та переліків, до КІС НБУ та інформації про структуру власності надавачів фінансових послуг та колекторських компаній буде поновлений протягом п’яти робочих днів із дня припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Постанова підготовлена на виконання Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX “Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні».

 

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

ЮП 600х90
tg-10
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
Slide

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA