До 2023 року судової реформи не планується — Андрій Костін — PRAVO.UA До 2023 року судової реформи не планується — Андрій Костін — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » До 2023 року судової реформи не планується — Андрій Костін

До 2023 року судової реформи не планується — Андрій Костін

  • 14.05.2021 13:36

Сьогодні відбувається IV Судовий форум Асоціації адвокатів України, який відкрився дискусією «30-річчя судової влади в Україні. Здобутки, проблеми та перспективи».

Запрошуючи учасників до обговорення, модератор панелі Олег Маліневський, партнер EQUITY, зазначив основну мету зібрання: визначити, що правників чекає у контексті судової реформи найближчим часом і стратегічно в майбутньому.

Говорячи про Стратегію розвитку системи органів правосуддя в Україні, Сергій Іонушас, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності, голова Комісії з питань правової реформи, зазначив, що презентована на початку березня стратегія наразі проходить останні обговорення в Офісі Президента України, а загалом політична дискусія щодо судової влади триває постійно. Зокрема, напередодні профільним комітетом парламенту було схвалено для затвердження в першому читанні законопроєкт № 5068, який пропонує перезавантаження Вищої ради правосуддя.

Загалом стратегія зачіпає всі аспекти правосуддя, включаючи завершення реформування прокуратури, зміни в адвокатурі та конституційному судочинстві. Що ж стосується власне судової влади, то, звісно, акцент робиться на якнайшвидшому запуску Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та запровадженні нових підходів до добору членів Вищої ради правосуддя.

Також на часі:

  • аудит мережі судів,
  • нові методики визначення навантаження, кількості суддів, ставок судового збору тощо.

Окремий фокус стратегії на суд присяжних та періодичний перегляд найсуворіших покарань.

Також пан Іонушас анонсував ідею тестового запровадження суду в смартфоні (як можливості комунікації через технічні засоби), яке можуть провести на базі суду з інтелектуальної власності, а потім уже перенести  на інші спори та юрисдикції.

Проте на судову реформу в найближчі роки розраховувати не варто. За словами голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрія Костіна, про реформу наразі не йдеться, саме тому цього слова немає у Стратегії, яка очікує затвердження главою держави. Як заявив народний депутат, в останні роки було впроваджено досить багато серйозних змін, відкидати позитивні здобутки не варто. Натомість йдеться про вдосконалення та розвиток системи вирішення спорів та захисту прав в Україні.

Зокрема, найближчим часом варто очікувати ухвалення в другому читанні закону за проєктом № 3710-д, який повинен розблокувати роботу ВККС, та в першому читанні – проєкту № 5068, який перезапустить ВРП.

Зауважимо, що попри високу оцінку обох проєктів Венеційською комісією та міжнародними партнерами українські адвокати — учасники обговорення досить скептично поставилися до посилення участі міжнародних експертів у формування органів суддівського врядування. Натомість вони пропонували більше працювати у напрямі переосмислення ролі кожного суб’єкта в процесі здійснення правосуддя, щонайменше сприймати адвокатів як помічників у процесі, а не як перепону в ухваленні рішення.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA