НАЗК пояснило, що декларації та звітність треба подати протягом 3 місяців після завершення воєнного стану.
Йдеться про нові правила декларування запроваджені Законом України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни», ухваленим 3 березня ц.р., № 2115-ІХ. Закон набув чинності з 7 березня 2022 року.
Закон передбачає:
Це стосується будь-якої звітності та декларацій, які повинні подати:
Зокрема це можуть бути :
Ці правила не стосуються податкової звітності.
Такі декларації потрібно подати через 90 календарних днів після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни.
Декларації та звітність треба подати за весь період, протягом якого не виконувався обов’язок подати звітність чи документи.
Закон також передбачає, що у період дії воєнного стану або стану війни, а також протягом трьох місяців після його завершення, не застосовується:
Крім того, особи, які не мають фізичної можливості протягом нового строку подання декларації подати звітність чи документи, звільняються від адміністративної та (або) кримінальної відповідальності за умови:
Також визначено, що у період дії воєнного стану або стану війни будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітового характеру уповноваженими органами не здійснюються.
На додачу до закону НАЗК пояснило, як подавати декларації, з урахуванням його положень.
Початок перебігу строку декларації починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок (ст. 253 ЦК України).
Декларація щорічна (з будь-якою позначкою) за 2021 рік:
Декларація при звільненні, якщо звільнення відбулось під час дії воєнного стану:
Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру, крім декларації кандидата на посаду.
Декларація кандидата на посаду, якщо особу призначено на вакантну посаду державної служби або служби в органах місцевого самоврядування у період дії воєнного стану:
ПСЗ, обов’язок подання якого виник під час дії воєнного стан:
ПВВР, обов’язок подання якого виник під час дії воєнного стану, суб’єкт декларування подає:
При цьому ПВВР, обов’язок подання якого виник після припинення чи скасування воєнного стану, суб’єкт декларування подає у строк, визначений у ст. 52 Закону.
Декларанти, які у зв’язку з безпосередніми наслідками їх участі у бойових діях не мають фізичної можливості подати декларацію, ПСЗ чи ПВВР протягом встановленого строку, подають їх у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем закінчення наслідків, які унеможливлювали їх подання, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа наступного місяця.
За кожним фактом
суб’єктом декларування на суму, яка перевищує 50 ПМ, подається окреме ПСЗ.
Одне ПСЗ подається у разі, якщо здійснено разовий видаток на суму, який перевищує 50 ПМ, пов’язаний із набуттям права на майно. У такому повідомленні у відповідних розділах зазначаються відомості щодо придбаного майна та здійсненого видатку.
Якщо суб’єкт декларування/член його сім’ї під час дії воєнного стану відкрив декілька валютних рахунків в одній установі банку-нерезидента:
Якщо валютні рахунки відкриті в цей період як суб’єктом декларування, так і членом його сім’ї, або якщо валютні рахунки відкриті в різних установах банку-нерезидента, подаються окремі ПВВР стосовно кожної особи чи кожної установи банку-нерезидента.
Однією з підстав припинення права власності на майно є його знищення (ст. 346 ЦК України).
У разі знищення об’єкта нерухомості відомості про такий об’єкт підлягають відображенню у розділі 3 «Об’єкти нерухомості» декларації до моменту виключення відомостей про такий об’єкт з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Знищені транспортні засоби знімаються з обліку у встановленому законодавством порядку.
До зняття з обліку знищеного транспортного засобу відомості про нього відображаються у розділі 6 «Цінне рухоме майно – транспортні засоби» декларації.
У разі знищення об’єкта незавершеного будівництва або цінного рухомого майна (крім транспортних засобів) відомості про таке майно не підлягають декларуванню.
При цьому слід враховувати, що у декларації щорічній (з будь-якою позначкою), декларації кандидата на посаду за 2021 рік зазначаються відомості про об’єкти декларування станом на 31 грудня 2021 року.
У разі припинення права власності на майно у результаті його руйнування (знищення) ПСЗ не подається.
У період дії воєнного стану або стану війни повні перевірки декларацій та заходи контролю щодо правильності та повноти заповнення декларації не проводяться.
У ці тяжкі часи уповноважені особи Національного агентства разом з декларантами боронять рубежі нашої Батьківщини, тому спочатку перемога, а потім – декларування та перевірки.
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Кількість адвокатських балів | Вартість |
---|---|
Відеокурс з адвокатської етики | 650 грн |
10 адвокатських балів (включаючи 2 бали за курс з адвокатської етики) | 2200 грн |
16 адвокатських балів (включаючи 2 бали за курс з адвокатської етики) | 3500 грн |
8 адвокатських балів (без адвокатської етики) | 1800 грн |
Щодо додаткової інформації
Email: [email protected]
Тел. +38 (050) 449-01-09
Пожалуйста, подождите…