Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 11 - 15 червня Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 11 - 15 червня
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 11–15 червня

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 11–15 червня

  • 17.06.2020 09:40

1.Вища рада правосуддя внесе Президентові України подання про призначення судді господарського суду Луганської області

Вища рада правосуддя ухвалила внести Президентові України подання про призначення Ірини Голенко на посаду судді господарського суду Луганської області.

2. Дев’ять суддів звільнено з посад за загальними обставинами

Також Вища рада правосуддя прийняла рішення відмовити у звільненні Соколишиної Лесі Богданівни з посади судді Черкаського районного суду Черкаської області у зв’язку з поданням заяви про відставку.

3. Суддю Міжгірського районного суду Закарпатської області відсторонено від здійснення правосуддя

ВРП вирішила тимчасово відсторонити суддю Міжгірського районного суду Закарпатської області Антона Гайдура від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження за обвинуваченням цього судді у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

4. Заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький взяв участь у веб-конференції Європейської мережі рад юстиції

Під час обговорення учасники наголошували на необхідності продовження наполегливої роботи для гарантування принципів верховенства права та забезпечення незалежності судової влади з метою недопущення випадків політизації правосуддя, втручання в діяльність судової влади з боку інших гілок влади та посягання на незалежність суддів. Як приклади таких негативних тенденцій було наведено ситуації, що відбулися в Угорщині та Польщі. Також розповіли про заходи, які Європейська Комісія та Європейський Парламент планують запровадити з метою захисту верховенства права та незалежності судової влади і належного реагування у випадках намагання зруйнувати суддівську незалежність (на прикладах Польщі та Угорщини). Зокрема, йшлося про підготовку Європейською Комісією річного Звіту щодо верховенства права в країнах Європейського Союзу.

5. «Електронний суд»: перенести неможливо впровадити

Член Вищої ради правосуддя, секретар Третьої Дисциплінарної палати Лариса Швецова виданню «Резонанс» розповіла про забезпечення доступу громадян до дистанційного правосуддя в умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19, кроки, які оперативно здійснила ВРП як орган суддівського врядування в умовах оголошеного загальнодержавного карантину для часткового запуску однієї з підсистем ЄСІТС – «Електронного суду» тощо. Зокрема, в квітні українськими судами було апробовано терміново розроблену систему відеоконференцзв’язку EasyCon, яка працює за допомогою кваліфікованого електронного підпису та дає змогу судам ідентифікувати особу. Так, за умови забезпечення належної потужності мережі Інтернет у всіх користувачів системи EasyCon – суду та сторін, які беруть участь у судових засіданнях, – нарікань на роботу відповідної платформи небагато.

Також читайте дайджест подій Вищої ради правосуддя за 2–10 червня.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA