Інновації у фокусі уваги Українського тижня інтелектуальної власності (IP WEEK 2024) — PRAVO.UA Інновації у фокусі уваги Українського тижня інтелектуальної власності (IP WEEK 2024) — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Інновації у фокусі уваги Українського тижня інтелектуальної власності (IP WEEK 2024)

Інновації у фокусі уваги Українського тижня інтелектуальної власності (IP WEEK 2024)

  • 26.04.2024 13:18
ФОТО: nipo.gov.ua

В межах Українського тижня інтелектуальної власності (IP WEEK 2024) четвер був присвячений сфері інновацій, а також ролі Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (ІР-офіс) в інноваційній інфраструктурі.

Віталій Кіндратів, заступник міністра економіки України, відкриваючи захід, згадав:

“Я памʼятаю, як ІР&Innovations Hub створювався пів року тому, і от ми вже на презентації результатів роботи й інструментів. Пропоную доєднати інструменти ІР&I хабу до програми “Зроблено в Україні”, щоб її посилити”.

Пан Кіндратів розповів, що наразі відкрити шість центрів цієї програми і підприємці там отримують повний спектр послуг, і запропонував  розмістити в цих центрах матеріали щодо діяльності ІР-офісу для кращого поширення інформації.

Ендрю Чайковський, директор Відділу підтримки технологій та інновацій ВОІВ (WIPO), звернув увагу на те, як інноваційна екосистема допомагає розвивати економіку держави і долати глобальні виклики:

“Країни, які інвестують у зміцнення своїх інноваційних екосистем, сприяють використанню інтелектуальної власності та підтримують винахідницькі та технологічні підприємства, мають більше шансів на процвітання в непевні часи”.

Центри підтримки технологій та інновацій (TISC) відіграють важливу роль у  інноваційних екосистемах, надаючи доступ до величезного масиву інформації та знань, що містяться у світовій патентній системі, та підтримуючи їх ефективне використання, нагадав пан Чайковський.

Валерій Король, віцепрезидент Торгово-промислової палати України, зробив акцент на необхідності побудови такої нової економіки, де інтелектуальна власність та її захист — пріоритет.

Директор ІР-офісу Олена Орлюк передусім звернула увагу на те, що навіть в умовах повномасштабної війни є дані, які свідчать про зростання показників національної економіки.

“І зараз вкрай важливо додати сервіси, які допомагатимуть бізнесам розвиватися. Українці здатні створити інноваційну та креативну економіку, їм просто треба дати відповідні інструменти. ІР&Innovations Hub — один із таких інструментів”, — наголосила пані Орлюк. 

За її словами,  40% ВВП ЄС продукують галузі, які засновані на інтелектуальній власності.

Топпроєкти та успішні кейси IP&Innovations Hub

“Інноваційний день” продовжила презентація основних здобутків піврічної діяльності, найближчих планів та успішних кейсів “Можливості National IP&Innovations Hub для інноваційного розвитку України”,  яку представили Ольга Кронда, начальниця департаменту розвитку інновацій ІР-офісу, та Дар’я Чайка, начальниця департаменту з економічних питань інноваційного розвитку ІР-офісу.

Ольга Кронда розповіла про сервіси та послуги для науки й бізнесу, які пропонує хаб, і наголосила на тому, що попри війну Україна має  здобутки в IP-галузі.

Про специфіку роботи хабу, який працює для всіх галузей, різних стейкхолдерів та цільових аудиторій, розповіла Дар’я Чайка.

Висновки: National IP&Innovations Hub відкритий до партнерства та створений для поєднання ідей інноваторів із грошима інвесторів.

Детальніше про роботу та кейси IP&I хабу – в презентації.

TISC Impact: виклики та перспективи 

Анастасія Ярмолюк, начальниця відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій ІР-офісу, зауважила, що попри повномасштабну війну українська мережа TISC показує значні результати, які вже відзначені WIPO. Проведено 72 просвітницькі заходи, відкрито 36 регіональних центрів TISC, які ІР-офіс постійно підтримує, розроблено 21 інформаційно-аналітичний продукт.

Про свій досвід діяльності TISC і пропозиції для покращення також розповіли:

  • Богдан Аврамчук, заступник директора з науково-експертної діяльності УкрІНТЕІ, представник мережі TISC;
  • Олена Василенко, м.н.с. лабораторії інновацій та трансферу технологій Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАНУ, представниця мережі TISC;
  • Наталія Передерій, завідувач патентно-ліцензійного відділу Дніпровської політехніки, представниця мережі TISC.

Акселератори для науковців

IP&Innovations Hub у 2023 році започаткував програму  Lab2Market UA.  Марина Зенова, начальниця відділу розвитку інноваційної екосистеми ІР-офісу, так пояснила роль програми:

“Lab2Market UA — це своєрідна акселерація для науковців. Однак усі акселераційні та інкубаційні програми, які існують на сьогодні, в тому числі і в університетах, зазвичай спрямовані на створення студентських стартапів, яким набагато легше вийти на ринок. Особливостями нашої програми є те, що вона спрямована на розробки, які є результатами наукових досліджень. У цих розробках інтелектуальна власність повністю або частково належить університетам”.

Одне із ключових завдань проєкту — навчити науковців та менеджерів із трансферу технологій працювати з такими розробками, виводити їх на ринок.

Своїм досвідом участі у програмі Lab2Market UA та успішними кейсами поділились:

  • Станіслав Барташевський, доцент кафедри транспортних систем та енергомеханічних комплексів НТУ «Дніпровська політехніка», CEO проєкту H2ydroGen;
  • Іван Новосьолов, керівник освітніх програм ННЦ “Інноваційний хаб Житомирської політехніки”, CMO at MechLab 3D;
  • Тетяна Булана, доцентка кафедри інформаційних технологій та комп’ютерної інженерії НТУ “Дніпровська політехніка”.

Також на заході були презентовані нові програми Lab2Market MedTech та Lab2Market Veterano.

Команда Національного хабу інтелектуальної власності та інновацій створила інтерактивні дашборди (мапи та інфографіку) щодо інноваційної екосистеми, сектору інтелектуальної власності, зареєстрованих технологій, рейтингування регіонів тощо. Інформація подається у регіональному розрізі станом на 20 березня 2024 року. Мапи розміщено на вебсайті IP-офісу в розділі “Сервіси”.

Більше посилань на заходи IP-офісу в межах Українського тижня інтелектуальної власності та посилання на відео із заходу.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA