Члени дисциплінарних палат КДКА не повинні подавати декларації - ОАСК — PRAVO.UA Члени дисциплінарних палат КДКА не повинні подавати декларації - ОАСК — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Члени дисциплінарних палат КДКА не повинні подавати декларації – ОАСК

Члени дисциплінарних палат КДКА не повинні подавати декларації – ОАСК

  • 02.11.2021 15:39

Адвокати – члени дисциплінарних палат кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури не є суб’єктами декларування відповідно до законодавства про запобігання корупції.

Таку позицію висловив Окружний адміністративний суд міста Києва у справі № 640/16390/21 за позовом адвоката Олега Маліневського, партнера EQUITY, члена КДКА Київської області, про оскарження повідомлення НАЗК. Текст рішення надав сам адвокат.

Суть спору

Національне агентство із запобігання корупції вважає, що адвокати, які входять до складу дисциплінарних палат КДКА, виконують делеговані державою повноваження, тож підпадають під обов’язкове декларування згідно зі статтею 3 Закону України “Про запобігання корупції”.

Відповідно, НАЗК скерувало позивачу повідомлення від 12.05.2021 № 47/02/31483/21 щодо невиконання ним обов’язку, встановленого законом.

Водночас адвокатура, зокрема Національна асоціація адвокатів України та Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, обстоювали позицію, що адвокати не можуть бути суб’єктами декларування.

Рішення суду

Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позовні вимоги позивача, зважаючи на те що позивач – член КДКА Київської області:

  • не є суб’єктом декларування згідно зі статтею 3 Закону України «Про запобігання корупції»,
  • не зобов’язаний подавати щорічні декларації як суб’єкт декларування.

Олег Маліневський підкреслив висновки суду, на яких базується рішення:

  • адвокатура – незалежний спеціально уповноважений недержавний професійний інститут громадянського суспільства, функцією якого є захист особи від обвинувачення та надання правничої допомоги;
  • діяльність адвокатури не пов’язана з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а оскільки адвокатська діяльність є незалежною, державні органи не можуть втручатися в її роботу;
  • дія Закону України «Про державну службу» не поширюється на діяльність адвокатів.

Утім, поки що єдності з цього питання у судовій практиці немає. Інші суди вважають, що члени дисциплінарних палат КДКА є суб’єктами декларування, посилаючись на позиції Верховного Суду .

Позиції судів із цього питання та коментарі експертів проаналізуємо в найближчому номері “Юридичної практики”.

Нагадаємо: парламенту пропонують закріпити прямо в законі, що члени КДКА не є суб’єктами декларування.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA