Адвокати – члени дисциплінарних палат кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури не є суб’єктами декларування відповідно до законодавства про запобігання корупції.
Таку позицію висловив Окружний адміністративний суд міста Києва у справі № 640/16390/21 за позовом адвоката Олега Маліневського, партнера EQUITY, члена КДКА Київської області, про оскарження повідомлення НАЗК. Текст рішення надав сам адвокат.
Національне агентство із запобігання корупції вважає, що адвокати, які входять до складу дисциплінарних палат КДКА, виконують делеговані державою повноваження, тож підпадають під обов’язкове декларування згідно зі статтею 3 Закону України “Про запобігання корупції”.
Відповідно, НАЗК скерувало позивачу повідомлення від 12.05.2021 № 47/02/31483/21 щодо невиконання ним обов’язку, встановленого законом.
Водночас адвокатура, зокрема Національна асоціація адвокатів України та Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, обстоювали позицію, що адвокати не можуть бути суб’єктами декларування.
Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позовні вимоги позивача, зважаючи на те що позивач – член КДКА Київської області:
Олег Маліневський підкреслив висновки суду, на яких базується рішення:
Утім, поки що єдності з цього питання у судовій практиці немає. Інші суди вважають, що члени дисциплінарних палат КДКА є суб’єктами декларування, посилаючись на позиції Верховного Суду .
Позиції судів із цього питання та коментарі експертів проаналізуємо в найближчому номері “Юридичної практики”.
Нагадаємо: парламенту пропонують закріпити прямо в законі, що члени КДКА не є суб’єктами декларування.
© Юридична практика, 1997-2023. Всі права захищені
Пожалуйста, подождите…