«Боротьба триває, і ми на боці правди», — наголошують партнери EVERLEGAL — PRAVO.UA «Боротьба триває, і ми на боці правди», — наголошують партнери EVERLEGAL — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » «Боротьба триває, і ми на боці правди», — наголошують партнери EVERLEGAL

«Боротьба триває, і ми на боці правди», — наголошують партнери EVERLEGAL

  • 29.04.2022 10:48
EVERLEGAL

В юридичній компанії EVERLEGAL ще до початку повномасштабного вторгнення рф було сформовано розуміння того, хто чим буде займатися. Дехто пішов у ТрО та ЗСУ, інші зосередилися на реалізації гуманітарних проєктів, треті надають консультаційну підтримку бізнесу та громадянам. Чим саме юристи можуть бути корисними під час війни, «Юридичній практиці» розповіли партнери EVERLEGAL: Євгеній Дейнеко (керуючий партнер), Андрій Оленюк, Андрій Порайко та Олександр Ружицький.

— Як команда EVERLEGAL працює зараз, у період воєнного стану?

Євгеній Дейнеко: З перших днів війни ми почали діяти згідно із розробленим планом для продовження роботи, підтримки наших людей і клієнтів. Дехто з наших людей пішов у ТрО та ЗСУ, дехто фокусується на наших проєктах рro bono на підтримку українців, частина людей продовжує роботу з клієнтами, а частину людей ми відправили на secondment до наших клієнтів та партнерських юридичних фірм в інших країнах (зокрема, в Ірландію, Іспанію, Польщу).

Уся команда EVERLEGAL працює у дистанційному режимі, кожен на своєму фронті роботи.

Варто також зазначити, що увесь штат EVERLEGAL працює без змін та без скорочень. Наша основна мета — зберегти нашу злагоджену команду і підтримати кожного у цей нелегкий для нас усіх період.

Що зараз відбувається з юридичною практикою? Чи є клієнти та які питання в них виникають?

Євгеній Дейнеко: Звісно, робота саме над проєктами клієнтів скоротилась, адже український бізнес та бізнеси іноземних клієнтів в Україні зазнали втрат під час війни в Україні. Проте ми бачимо, яку силу духу демонструє Україна, зокрема її бізнес-середовище. Ми бачимо, що бізнес в Україні вже починає поступово відновлюватись, хтось швидше, хтось повільніше, але у будь-якому разі ми готові підтримувати наших клієнтів і бізнес в Україні загалом, щоб пришвидшити цей процес. Ми вже це робимо.

Щодо конкретних запитів, то найчастіше ми отримуємо запити, які актуальні саме зараз. Це питання організації трудових відносин під час воєнного стану, мобілізації працівників, реструктуризації заборгованості за банківськими кредитами, застосування умов про форс-мажорні обставини у комерційних договорах, отримання відшкодування за знищене або пошкоджене майно, консультування щодо обсягу страхового покриття за різними видами страхування тощо.

Окрім того, є запити на різні корпоративні питання та питання щодо взаємодії з АМКУ стосовно отримання попередніх дозволів під час воєнного стану.

Також ми бачимо попит на консультації серед наших клієнтів з ІТ-сектору з питань організації роботи їх бізнесу за межами України. У цьому напрямі ми налагодили співпрацю з іноземними юридичними фірмами.

Звісно, значно зросли запити на консультації в секторі pro bono, який був та залишається для нас важливою частиною нашої корпоративної соціальної відповідальності та напряму сталого бізнесу. Ми допомагаємо створювати та юридично супроводжувати діяльність громадських організацій та благодійних фондів, які спрямовані на підтримку наших захисників та українців, що постраждали від війни в Україні.

Боротьба триває, і ми на боці правди, а значить — продовжуємо підтримувати український бізнес та українців кожного дня з надією на перемогу та якісно іншу країну в майбутньому!

 

— Чим юристи можуть бути корисними у протидії російській агресії? Які ініціативи реалізуєте?

Андрій Оленюк: за 2 місяці війни ми з вами бачимо, як згуртувались українці, кожного дня робимо все, що можемо, аби наблизити перемогу. Кожен на своєму фронті, користуючись своїми можливостями.

Наша команда EVERLEGAL не є винятком. Ми кожного дня на зв’язку, ми об’єднали зусилля, продовжили роботу і підтримку як наших клієнтів, так і громадян України, а саме:

  • ми запустили Telegram-канал і ГАРЯЧУ ЛІНІЮ з оперативною юридичною підтримкою для громадян України.

Щодня ми готуємо актуальні оновлення законодавства та новини, які будуть корисні для українців. А також у нашому чаті ми отримуємо безліч запитів на консультації, які оперативно обробляє наша команда. Ми вже надали безкоштовні консультації та підтримку сотням українцям і продовжуємо це робити;

  • другий фронт нашої роботи — це HELP DESK: Ukraine для бізнесу в Україні. Наша команда на умовах pro bono консультує наших клієнтів, український бізнес, а також міжнародний бізнес в Україні з питань, пов’язаних із негативними наслідками воєнних дій на території України;
  • третій напрям роботи — HELP DESK: Poland. У партнерстві з польською юридичною фірмою WKB lawyers ми запустили help desk для українців у Польщі, в рамках якого наша команда готує інформаційні листи із відповідями на найактуальніші запитання для українців за кордоном.

А наші польські колеги розміщують цю інформацію на своїх ресурсах та поширюють по організаціях у Польщі, щоб українці мали постійний доступ до цієї інформації.

Окрім того, наша команда реалізовує низку волонтерських проєктів.

— Що це за проєкти? І наскільки складно волонтерити під час війни?

Андрій Порайко: Ми в Києві з перших днів війни, тому до всього звикали на ходу. А враховуючи, що робота колективна, то особливих труднощів взагалі не було.

Якщо відверто, то ми в EVERLEGAL ще за декілька тижнів до війни зібрали весь колектив і попросили всіх висловити ідеї, хто що буде робити під час війни, моделювали, якою буде ця війна і якими можуть бути наслідки.

За результатом зібраних пропозицій ми сформували основні напрями, такі як військова медицина (люди якраз встигли пройти курси надання ПМД), консультування щодо збитків, збір доказів військових злочинів, ну і, звісно, гуманітарна сфера. Також дехто з працівників заявив, що точно піде в тероборону чи ЗСУ.

Тому, в принципі, за тиждень до війни ми розуміли (в загальних рисах), хто чим буде займатись.

Приблизно так і вийшло — кожен взяв на себе ті функції, які планував до війни.

Отже, з перших днів ми «сколотили» «волонтерський загін», організували логістику гуманітарної допомоги з Європи до Львова, потім на Київ, підготували відповідні склади, домовились із Укрзалізницею та друзями-перевізниками про безкоштовне доставлення товарів до Києва. Постачання здійснювали в основному в трьох напрямках: на передову Збройним силам (хоч як прикро це визнавати, але хлопцям бракувало навіть бронежилетів і касок, не кажучи вже про харчування) — Буча, Ірпінь, Бровари, Жуляни, Чернігів; декільком районним тероборонам, до яких мали стосунок; приватні запити (хтось не міг з дому вийти, певні групи людей у підвалах переховувались, хтось потребував допомоги з інших причин).

А враховуючи, що я є депутатом Київради від Деснянського району, то значна частина гуманітарних товарів йде ще на забезпечення потреб Троєщини.

Після виходу російських військ із Київської та Чернігівської областей ми перенесли наші зусилля на Харків, Покровськ та окремі райони Півдня, скоординувались із іншими волонтерами, які підтримують ці самі території, та намагаємось бути корисними там.

Також на початку війни ми спільно з іншими юридичними компаніями та юристами створили Благодійний фонд «Доброго вечора, ми з України», зусиллями якого закупили військову форму для декількох районних тероборон, каски, бронежилети, тепловізори та іншу військову амуніцію для наших військових. Крім того, наш фонд став партнером декількох посольств України в ЄС та надійним постачальником медикаментів, турнікетів, машин швидкої медичної допомоги та військової амуніції для військових підрозділів нашої держави (з міркувань безпеки деталі розкривати не будемо).

Отже, станом на сьогодні наші водії самостійно возять гуманітарну допомогу прямо з Європи і доставляють її безпосередньо в крайні точки бойових дій. А в Києві й у Львові на складах наші люди сортують і сегментують відповідний вантаж.

Ну і, звісно, не можу не згадати про такий важливий і новий для нас напрям волонтерства, як евакуація людей із захоплених росіянами територій. З першого дня, коли це стало можливим, наші працівники долучились до відповідних підрозділів Київської обласної та Київської міської військових адміністрацій та допомагали евакуйовувати людей з Ірпеня, Бучі, Гостомеля, Ворзеля, Бородянки, Німешаєво, окремих районів Броварського району та безпосередньо з Чернігова. Десь безпосередньо перевозили людей власними «бусами», десь зустрічали на «фільтрації», а десь окремі наші хлопці (як у Чернігові) потрапляли під обстріли окупантів.

Словом, досвіду набралися серйозного.

— Що вас надихає продовжувати допомагати?

Андрій Порайко: Що мене надихає допомагати? Нічого не надихає. Це просто якесь природне відчуття робити саме ці речі і саме в цей момент. А коли ти ще чуєш слова вдячності у відповідь, то розумієш, що робиш все правильно.

Знаєте, важко, мабуть, передбачити, як складуться обставини під час війни, як поведе себе та чи інша людина, але в чому я точно не сумнівався — що у складний час наш колектив згуртується і робитиме все можливе для спільної перемоги над ворогом! Я цим дуже пишаюсь і вдячний кожному!

 

— Чи є серед юристів фірми ті, хто долучився до ЗСУ/ТрО? Яку підтримку їм та їхнім сім’ям надає фірма?

Андрій Порайко: Звісно, серед юристів EVERLEGAL є і ті, хто вступив до лав Збройних сил України, і ті, хто долучився до тероборони, і ті, хто пішов працювати військовим медиком. Фінансові аспекти розкривати не хочу, не на часі. Скажу лише, що фірма підтримує всіх без винятку працівників, нікого за цей час не звільнила, не скоротила, і не збирається цього робити в майбутньому. В нас ще ціла купа проєктів, які треба спільно реалізувати!

— Чому Україна переможе?

Олександр Ружицький: На нашому боці ПРАВДА! Ми боремось за свою землю, своїх людей, за своє право на незалежність. У нас є мета і неймовірна підтримка. Весь світ бачить незламність нашого народу, різницю між країною-агресором та країною вільних людей. Після нашої неодмінної перемоги вже ніхто і ніколи не порівняє нас із росією та не запитає: «Хто такі українці?»!

Слава Україні!

Слава ЗСУ!

 

Від редакції: Захист України — спільна справа для всіх громадян. Ми переконані, що кожен, хто щось робить на користь української перемоги — на передовій чи в тилу, — по-своєму борець за незалежність України. Ми поважаємо кожну працю, яка наближає Україну до перемоги. Ми будемо вдячні нашим читачам за інформацію про правників, чий приклад гідний наслідування, для висвітлення їх роботи в проєкті «Юристи і війна».

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
YPpicnic600x900
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA