прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Арештовані готелі та санаторії пропонують перетворити на житло для внутрішньо переміщених осіб

Арештовані готелі та санаторії пропонують перетворити на житло для внутрішньо переміщених осіб

  • 27.10.2022 12:09

Уряд обговорив порядок дій щодо створення механізму передання майна, яке було заарештовано та передано до Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА), в управління виконавчої гілки влади та підприємствам держсектору або приватним управителями із метою забезпечення внутрішньо переміщених осіб (ВПО) соціальним житлом. Про це йшлося на нараді під головуванням першого віцепрем’єр-міністра України – міністра економіки України Юлії Свириденко, інформує “Урядовий портал”.

Як розповів представник АРМА, ідея нового механізму полягає в тому, що поки йдуть розслідування кримінальних справ до остаточного рішення суду щодо того чи іншого об’єкта, який заарештований і перебуває в розпорядженні агентства, буде оголошено конкурс на відбір управителя такого майна з обов’язковою умовою, що частина такого об’єкта має передаватись на потреби внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

«Зараз у нас є близько 80 об’єктів нерухомості, які ми можемо виставляти на конкурс із пошуку нових управителів. Це бази відпочинку та готелі, за якими йдуть судові спори, вони заарештовані та перебувають в управлінні АРМА. До складу кожного готелю чи бази відпочинку може входити декілька об’єктів нерухомості. Обов’язковою умовою таких конкурсів буде те, що новий управитель має забезпечити передання 10-20% від номерного фонду на потреби внутрішньо переміщених осіб», — заявив тимчасовий виконувач обов’язків голови Агентства з розшуку та менеджменту активів Дмитро Жоравович.

За словами першого віцепрем’єр-міністра України — міністра економіки України Юлії Свириденко, доступ до таких конкурсів мають отримати як приватні, так і державні підприємства.

Також сторони обговорили необхідність прийняття проєктів Законів України “Про правовий режим майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу РСР” (№ 6420) та “Про мораторій на відчуження майна загальносоюзних громадських об’єднань (організацій) колишнього Союзу РСР” (№ 6421), які вже були ухвалені в Комітеті Верховної Ради з питань економічного розвитку.

Також за результатами наради було прийнято рішення доручити АРМА опрацювати питання щодо можливості встановлення у договорах управління активами обов’язку для управителів щодо передання частини активів:

  • для розміщення у безпечних регіонах внутрішньо переміщених осіб;
  • для реабілітації військовослужбовців;
  • на інші соціальні потреби, обумовлені наслідками воєнної агресії проти України.

АРМА має опрацювати разом із Мінекономіки, Мінфіном, Мінреінтеграції, Фондом державного майна та іншими заінтересованими органами влади питання щодо внесення змін до законодавства для передання майна, яке тимчасово перебувало в управлінні Федерації профспілок України, було заарештоване та передане до АРМА, в управління виконавчої гілки влади та порядку його фінансування з метою забезпечення внутрішньо переміщених осіб соціальним житлом.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua
doroszab2

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA