Генеральный партнер 2020 года

Издательство ЮРИДИЧЕСКАЯ ПРАКТИКА
Главная » Пресс-релизы » АПУ вимагає якнайшвидшого запровадження електронного судочинства

АПУ вимагає якнайшвидшого запровадження електронного судочинства

 • 12.05.2020 14:39

Асоціація правників України вимагає якнайшвидшого впровадження електронного судочинства та готова надавати експертну підтримку щодо подальших кроків його реалізації.

Раніше АПУ неодноразово наголошувала, що підтримує ініціативу запровадження електронного судочинства. Так, наприкінці квітня Асоціація спільно з Проєктом ЄС «Право-Justice» провела онлайн-зустріч для обговорення цього питання. До нього долучилися представники Вищої ради правосуддя, Державної судової адміністрації України, народні депутати України, судді Верховного Суду, міжнародні експерти, експерти АПУ й адвокати.

За підсумками зустрічі правники надали 11 рекомендацій для запровадження електронного судочинства. Серед них:

 1. Поступове запровадження окремих модулів системи ЄСІТС. Правники пропонують внесення відповідних змін до законодавства для поетапного запуску системи. Крім того, пропонується запуск пілотного проєкту для тестування роботи системи в окремих судах.
 2. Забезпечення інтеграції даних. «Об’єднання ЄСІТС з іншими базами та реєстрами для ефективного і швидкого обміну інформацією», — йдеться в тексті відкритого звернення.
 3. Конкуренція замість монополії держави. У відкритому зверненні правники наголосили на потребі залучення розробників до створення програмного забезпечення ЄСІТС на комерційній основі. Це, за їх словами, забезпечить конкуренцію та можливість обрання варіанту.
 4. Внесення змін до законодавства щодо можливості брати участь у судових засіданнях онлайн не лише під час карантину, з будь-якого приміщення. Пропозиція щодо онлайн-розгляду стосується і справ, що підлягають розгляду в порядку КУпАП.
 5. Система user-friendly для суддів та учасників процесу.
 6. Електронні кабінети учасника процесу та судді.
 7. Безпаперовий документообіг.
 8. Інформаційна підтримка — робота кол-центру та допомога в користуванні системою на вебресурсах судів.
 9. Забезпечення ідентифікації — технічна можливість розпізнавання всіх наявних видів електронного цифрового підпису в Україні під час подання документів.
 10. Забезпечення захисту даних.
 11. Забезпечення участі адвоката в електронному судочинстві — можливість подавати документи, ознайомлюватися з ними, а також брати участь у судовому засіданні.

З повним текстом відкритого звернення можна ознайомитися за посиланням.

 

Поделиться

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Подписывайтесь на «Юридическую практику» в Facebook, Telegram, Linkedin и YouTube.

0 Comments
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии
Slider

Какой реестр вы используете в своей работе чаще всего?

Просмотреть результаты

Загрузка ... Загрузка ...

PRAVO.UA

0
Оставить комментарийx
()
x

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: