прапор_України

Генеральний партнер 2022 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » АМКУ розпочав справу щодо збирання комерційної таємниці

АМКУ розпочав справу щодо збирання комерційної таємниці

  • 13.09.2022 11:24

Антимонопольний комітет України розпочав розгляд справи за ознаками вчинення публічним акціонерним товариством «Науково-виробничий центр «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» порушення, передбаченого статтею 16 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» у вигляді неправомірного збирання комерційної таємниці приватного акціонерного товариства «Фармацевтична фірма «Дарниця».

Комітет встановив, що і заявник, і відповідач здійснюють виробництво та реалізацію лікарських засобів, для чого закуповують за кордоном однаковий перелік активних фармацевтичних інгредієнтів, тож вони є прямими конкурентами.

У заяві до АМКУ скаржник повідомив, що під час розгляду справи в одному з вітчизняних судів його конкурент зазначив у тексті відзиву інформацію про ПрАТ «ФФ «Дарниця», яка є комерційною таємницею. Мова йде про відомості щодо імпортованих товариством активних фармацевтичних інгредієнтів.

Заявник наголошує, що ця інформація нарівні з відомостями про постачальників, вартість експортованої на територію України фармацевтичної сировини, домовленості з постачальниками, обсяги та умови закупівлі такої продукції є закритою та має комерційний характер. Отже, за його твердженням, вона не може бути відомою третім особам на законних підставах, оскільки вживаються належні заходи для охорони цих даних.

Також ПрАТ «ФФ «Дарниця» стверджує, що не давало конкуренту дозволу на отримання, розголошення або використання іншим чином відомостей, що містять комерційну таємницю. Тож, на думку заявника, інформацію було здобуто в протиправний спосіб.

Здобуття ПАТ «НВЦ «Борщагівський ХФЗ» закритої інформації щодо компанії-конкурента містить ознаки порушення, передбаченого статтею 16 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», тому Комітет відкрив справу.

Заяви до АМКУ за таким фактом поки що рідкість. За всю історію роботи Комітету зафіксовано лише один схожий випадок у 2018 році.

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

tg-10
4_TaxForce600_90
covid
На-сайт_балы_600х90
На-сайт1_600x90
top50_2020_600x90
ULF_0002
Vacancies_600x90_ua

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Loading ... Loading ...

PRAVO.UA