Актуальна практика КЦС ВС за травень 2024 року — PRAVO.UA Актуальна практика КЦС ВС за травень 2024 року — PRAVO.UA
прапор_України
2024

Генеральний партнер 2024 року

Видавництво ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА
Головна » Новини » Актуальна практика КЦС ВС за травень 2024 року

Актуальна практика КЦС ВС за травень 2024 року

  • 02.07.2024 13:45

Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду опублікував огляд судової практики за травень 2024 року.

У черговому огляді зібрано актуальні висновки Касаційного цивільного суду у складі ВС, які згруповано за різними категоріями справ.

Спори щодо захисту особистих немайнових прав, що забезпечують соціальне буття фізичної особи

  • Використання імені фізичної особи без її дозволу у творі, який висвітлює не лише об’єктивні події, а й включає в себе домисел авторів, є неправомірним та може свідчити про порушення особистого немайнового права такої особи на використання власного імені. У такому випадку фізична особа має право вимагати зупинення порушення її прав і відшкодування моральної шкоди. Підставою для захисту такого порушеного права є сам факт використання імені фізичної особи незалежно від характеру поширеної при цьому інформації про особу.

Спори, що виникають із питань захисту прав інтелектуальної власності

  • Встановлення факту використання винаходу (корисної моделі) чи визнання патенту залежним від іншого патенту безпосередньо не відновлює порушене право інтелектуальної власності та не присікає порушення права інтелектуальної власності, а може бути лише передумовою для застосування інших способів захисту (наприклад, компенсації чи припинення порушення).

Спори, що виникають із виконання/невиконання договірних/недоговірних зобов’язань

  • За обставин наявності беззаперечних доказів підробки підпису позичальника в договорі позики та в документах, поданих до третейського суду та апеляційного суду, щодо визнання боргу померлим позичальником, а також обізнаності його за життя про розгляд третейським судом справи щодо стягнення з нього заборгованості за вказаним договором, після смерті позичальника права його правонаступника можуть бути захищені шляхом визнання відсутніми зобов’язань за таким договором.

Спори, що виникають із трудових правовідносин

  • Якщо працівник не є особою, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, а також відсутнє рішення про його відсторонення від посади, прийняте слідчим суддею під час досудового розслідування чи судом під час судового провадження, то наказ роботодавця про відсторонення такого працівника від роботи є незаконним.

Спори, що виникають зі спадкових правовідносин

  • ЦК України як основний регулятор спадкових відносин не містить жодних обмежень чи заборон, щоб суб’єктом права на обов’язкову частку у спадщині був іноземець. Під час з’ясування, чи належить іноземець до кола осіб, які мають право на обов’язкову частку в спадщині, необхідно враховувати, що непрацездатність такої особи має підтверджуватися відповідними документами, зокрема виданими в країні, громадянином якої є іноземець.

Щодо застосування норм процесуального права

  • У разі звернення прокурора, який діє в інтересах держави в особі відповідних органів державної влади, з апеляційною скаргою на рішення суду першої інстанції після спливу одного року з дня складення повного тексту судового рішення за відсутності доказів надіслання місцевим судом повісток на адресу одного з таких органів та незалучення до участі у справі другого органу немає підстав для застосування апеляційним судом річного присічного строку, оскільки зазначені обставини становлять виключний випадок, передбачений п. 1 ч. 2 ст. 358 ЦПК України.

Огляд судової практики КЦС ВС за травень 2024 року

Читайте також: Суд не наділений повноваженнями
щодо визнання нещасного випадку таким, що
пов’язаний з виробництвом, — ВП ВС

Поділитися

Підписуйтесь на «Юридичну практику» в Facebook, Telegram, Linkedin та YouTube.

Баннер_на_сайт_тип_1
баннер_600_90px_2
2024
tg-10
Legal High School

СВІЖИЙ ВИПУСК

Чи потрібно відновити військові суди в Україні?

Подивитися результати

Завантажується ... Завантажується ...

PRAVO.UA